Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Párom laktózérzékeny, de úgy...

Párom laktózérzékeny, de úgy gondolom mèg mindig van valami problémája, de mi? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Kértem tavaly, hogy menjen el kivizsgáltatni magát, mert nagyon sok bélgáz képződése volt. Háziorvos felírt neki 3havi valami probiotikum félét, amitől még rosszabb lett a helyzete, aludni se bírt.

Magánúton elment kilégzéses tesztre, ahol kiderült laktózérzékeny. A biztonság kedvéért elment glutén kivizsgálásra is, de nem érzékeny arra.


Figyelünk az étkezésre, úgy főzök és vásárolok, hogy tejmentes legyen vagy laktózmentes, esetleg növényi..

De sokszor azt érzem hiába...

A bélgáz ugyanúgy jelen van, de sokszor olyan büdös ( bocsánat!), hogy megmaradni sem bírok mellette, és igazából UGYANAZT ETTÜK egésznap.

És nálam semmi.. és még nem is főztem

Olyat, ami puffadást okozott volna...


Szerintetek hova érdemes elmenni még ezt kivizsgáltatni?

Férfiként nagyon nehéz erről beszélnie orvosnak..

Szerinte vastagbél tükrözésre kellene mennie, mert lehet olyasmi baja van.

Én olvastam gluténfehérje érzékenységről is.. illetve tanácsoltàk neki, hogy hagyjon fel teljesen a laktózmentes dolgokkal, és váltson növényire..


Vélemény? Tapasztalat?


Köszönöm!



##bélgáz#kivizsgálás
2020. máj. 8. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet simán csak enzimhiány is. Neopampúr a neve az enzimnek, és vény nélküli szer. Nagyon jó ilyen problémára. Még ajánlom a Progasztro 825 /sárga dobozos/ probiotikumot folyamatos szedésre. Ezektől el kell múljon.
2020. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha teljesen mellozitek a tejet akkor is ilyen? Velem a laktozmentes tej csinalja ezt.
2020. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt használom, nekem bevált:

[link]


Szedése mellett fogyasztható tejtermék, mivel tartalmazza a hiányzó, avagy csökkent termelésű laktáz (tejcukorbontó) enzimet.

2020. máj. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A laktózmentes termékekben ugyanúgy van casein, és van sok olyan laktózérzékeny, aki a caseinre is érzékeny ugyanúgy. (Én is ilyen vagyok... sőt néha a laktózmentes termékektől jobban felfújódok, mint a sima tejes cuccoktól).


Érdemes kipróbálni egy ideig a teljesen laktóz mentes étkezést és mellette, ha nyitnak a dolgok, akkor egy allergia teszt is jól jön. Lehet, hogy nem allergiás, de érzékeny dolgokra amitől az emésztése felborul.


Amúgy én nekem nem jött ki glutén érzékenység de kijött búza érzékenység. Szóval ehetek zabot, tönkölybúzát stb de a búza búzától nekem is hazavágódik a gyomrom. Szóval ez is csak saját tapasztalat, de esetleg adna ötletet, hogy amíg tudtok valamit kezdeni, addig mit lehet próbálni.


Fontos, hogy egyszerre egy dolgot hagyjatok el, mert ha mondjuk 3-4-et hagytok el, akkor nem tudjátok majd, hogy melyikkel van a probléma. Érdemes minimum 1, de inkább 2-3 hétig elhagyni valamit és utána megint enni belőle, hogy lássátok hogyan reagál a szervezete.

2020. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Olvasgattam, keresgettem, valahol írták, hogy a candida is ilyen gondot okozhat.

Erről Nektek esetleg van vèleményetek?

2020. máj. 12. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!