Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a gluténérzékenyek kapnak...

Ha a gluténérzékenyek kapnak 90-os jegyet a laktózérzékenyek miért nem?

Figyelt kérdés

2018. máj. 29. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mert a laktózintolerancia nagyjából minden 3. embert érint, nem is beszélve arról, hogy a lisztérzékenység sokkal komolyabb probléma.
2018. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy egyes írja.

Egyébként a laktóz-érzékenyek is kapnak kedvezményt, ha már születéskor nem termelnek egyáltalán laktáz enzimet.Az egy súlyosabb veleszületett fajtája a betegségnek. Emiatt tartós betegség.

Az meg, hogy csomó ember felnőve nem bírja emészteni a laktózt- természetes.

Ne irigyelt a gluténérzékenyeket!

2018. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyiknek sem kéne. Ki dönti el, hogy a 100 féle nyavalyából (mindenkinek jut is legalább 1-2), melyik 5-10 részesüljön kedvezményben és miért pont az?
2018. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem se kéne egyiknek se..

Ennyi erővel bárki kaphatna, amúgy a glutén ugyanaz, mint a laktóz, csak egyik a lisztre, a másik a tejre érzékeny

2018. máj. 31. 07:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ugyanaz. A laktózérzékeny a tejcukorra érzékeny, azaz Te fogyaszthatsz tejet, laktóz-tartalmút is, laktáz tabletta segítségével. A tejfehérje-allergia az megint egy más dolog. A lisztérzékeny nem fogyaszthat lisztes ételt, erre nincsen semmilyen gyógyszer, míg a laktózra ott van a laktáz tabletta. Veled semmi nem történik, a kellemetlen tüneteken kívűl, ha mégis fogyasztasz laktózt. Egy lisztérzékenynél pedig végzetes kimenetelű lehet, elrákosodhatnak a belei.
2018. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én egyikre se vagyok érzékeny..

Csak ez igazságtalanság a többi betegre nézve, pl. egy nagy szívbeteg, vagy egy rákos miért nem kap?

2018. máj. 31. 19:19
 7/8 bellobig ***** válasza:
Én gluténérzékeny vagyok, de nem tudom miről beszélsz, mert teljes árú jegyet kell venni mindenütt. Adókedvezmény létezik, de az a laktózra is ugyanúgy jár.
2018. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a diákigazolvánnyal, illrtve tanulói jogviszonnyal rendelkező személyek kapnak 90%-os utazási kedvezményt. A felnőttek, illetve nem tanuló személyek pedig adókedvezményt.
2018. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!