Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a tünetei a vakbélgyulladá...

Mik a tünetei a vakbélgyulladásnak? Azon kívül hogy hasfájás, láz, mert az mástól is lehet. Tehát miről ismerem fel? Mitől alakulhat egyáltalán ki?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Abélrendszerben van egy kis nyúlvány, bélgöb, aminek nincs funkciója emésztési értelemben és azt nevezik vakbélnek. A jobb oldalon van és ha egy ételdarab, haj, tojáshéj stb belekeveredik, begyulladhat, mert nem lökődik abból a "gödörből" és ott kezd rothadni.

Tünetei: bal oldalba, derékba sugárzó fájdalom, hasmenés, esetenként láz. Aperforálódáskormársúlyos belső vérzést, halált okozhat. Ilyen tünetekkel, jobb az ügyeletre menni.

Perforáció: szaggatott berepedezés, végül lyukadás. Ezmiatt a béltartalom a hasüregbe torlódik és mérgezést okoz.

2008. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha lázam volt 6 napja este + hasmenés, és azóta minden nap néha fáj kicsit a hasam az lehet vakbélgyulladás?Vagy az többször fájna? A láz után másnap voltam háziorvosnál, megnyomkodta a hasam, adott antibiotikumot, de nem mondta hogy mi a bajom. Ennyiből észrevette volna ha az a baj?Sorry, csak parázok...:S

2008. nov. 23. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem idén februárban volt.

amiről leginkább fel lehet ismerni -természetesen a tüneteken kívül- az az, hogy nem egyszerűen fáj, baromira fáj. ha hanyattfekszel szinte elviselhetetlen


ha nem ennyire erős a fájdalmad, akkor ne aggódj, de azért figyeld magad


kattekop

2008. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tudom, hogy az eredeti kérdezőnek már nem számít, de azért az első hozzászólónak megemlíteném, (meg későbbi keresőknek is) hogy a vakbél jobb oldalon van, és ott is fáj (legalábbis mikor már oldat fáj)
2012. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!