Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek, hogy “beteg”...

Nagyon félek, hogy “beteg” kullancs ment belém, hogy nyugtassam meg magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este találtam magamban egy kullancsot,de a teste már össze volt nyomódva,ami nem jó,mert tudtommal,úgy kell kiszedni,hogy a testét nem szabad előtte/közben össze nyomni.

Aggódóm,hogy valami fertőzést vagy vírust elkaptam.

Csak reménykedem,hogy ez a kullancs nem volt “beteg”.

Kedden megyek vérvételre és vizelet vizsgálatra.

Imádkozom,hogy ne legyen se Lyme-kórom,de agyvelő vagy agyhártyagyulladásom se!

Utánna olvastam,hogy az agyvelő/agyhártyagyulladás halálos és teljesen beparáztattam magamat,hogy nekem tuti az van meg ilyenek...

Kérlek segítsetek,hogy nyugodjak meg keddig?



2020. máj. 10. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz helyen olvasol dolgokat, vagy fogalmad sincs mit olvasol.

Ha egy kulancs teste összenyomodött állapotban, ami nem meglepő lévén lapos a teste. Olyankor még nem szívta tele magát vérrel. Amikor teleszívja magát vérrel akkor a teste akár 3-4 szeresére is megtud duzzadni. Ilyen esetben sokszor magától leesik.

Kiszedni azért kell óvatosan, mert ha beszakad a feje, akkor bekerülhet a testbe olyan nedv ami ha fertőzött. árthat nekünk. De az nem vírus. A vírus más.

Igen a fertőzött a kullancs lehet líme kor, vagy agyvelő, agyhártyagyulladás. Mindhárom gyógyitható ha időben észreveszik. Szóval nem halálos betegség. Csak akkor jön a halál ha nem gyógyitják a betegséget. De ilyen alapon egy influenza , asztma, tüdőgyulladás is lehet halálos.

2020. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegnap találtad a kullancsot, tehát a labor nem ez miatt lesz.

Akkor viszont nem is fognak külön erre célirányos labort csinálni.

Ha nagyon parázol, hívd fel az ügyeletes dokit, és mondd el neki a történteket, és a tüneteidet (már ha van ilyen).

Ő majd eldönti a hogyan továbbot.

2020. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tenned.

Vársz és figyeled a tüneteket. Ha ezeknek a betegségeknek utánaolvastál, akkor tudod, hogy kb mit kell nézni. Nem kell túl parázni. Én rendszeresen túrázom, hiába használok kullancsriasztót, nem mindig elegendő. De volt, hogy a saját kertemben szedtem össze, a macskám és kutyám testében is előfordult már. Senki nem betegedett még meg. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy minden kullancs fertőz, de még amelyik fertőz sem biztos, hogy valóban megfertőz. Ez ugyanolyan, mint az influenzaszezon. Nem mindenki influenzás, akivel találkozol és ha véletlen mégis az valaki sem biztos, hogy elkapod. No para. Ha bármi tünetet észlelsz, azonnal hívd a háziorvost, mondd el a tüneteid és hogy volt egy kullancsod ekkor és ekkor. Ennyi.

2020. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Bennem már volt egy vagonnal, mert nagy dzsungel járó vagyok. Körömmel kitéptem és lesz.rtam szép szóval. Ha nincs foltosodás utána, akkor nincs gond. Ha van, akkor futás orvoshoz és az antibiotikum, helyre tesz!
2020. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!