Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MDMA (Az ecstasy hatóanyaga)...

MDMA (Az ecstasy hatóanyaga) fogyasztás után nem sokkal kávé vagy energiaital milyen hatással bír?

Figyelt kérdés

Én magam nem fogyasztom a szert, de nagyon sok ismerősöm igen, akik mind arra esküdnek, hogy nagyon jó ráinni koffein tartalmú italokat, mert elvileg fokozza az MDMA hatását.


Első sorban azok a válasza érdekel, akik fogyasztottak már Ecstasy-t, de aki esetleg orvos ill. orvostan hallható, szintén ossza meg tudását, mert az interneten sehol sem találtam erre vonatkozó információkat.


Egészségügyi következményeiről és a hatásáról is írjatok, ha lehet!


Csak hogy a félreértéseket elkerüljük, és a Gyakori Kérdések.hu is meghagyja a kérdést:


Nem tervezek semmilyen illegális tudatmódosító szert fogyasztani, illetve senkit sem bíztatok ezek használatára, egyszerűen csak érdekel ez a téma, és egy amolyan hobbiszinten végzek kutatást ezzel kapcsolatban.


Tisztelettel köszönöm a válaszaitokat, legyen további szép napotok!



2020. máj. 11. 18:01
 1/4 Wywyw válasza:
Nem tanácsolt sem alkohollal sem más koffeines itallal bevenni. Így is nagyon megpörgeti a szívet. Ha ők nem néztek után a szernek, tedd meg helyettük és tájékoztasd őket, mit/hogyan tanácsos ( ha már a szerhez folyamodnak) ! Addig minden nagyon mókás, amíg komolyabb baj nem történik a fiatalok tájékozatlansága miatt. Pár alap: pihenjenek tánc közben, mert nem érzed hogy fáradsz, és ezért bele is lehet halni. Igyanak fizet, de csak mértékkel. Vitamin utánpótlás ne árt a szervezetnek a buli után.
2020. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy felerősíti az mdma-t a koffein (ahogy biztos vagyok benne, hogy a kokain vagy a speed is) de pont ezért kell kerülni ezeket a párosításokat. Az eki már önmagában is nagyon felemeli a pulzust, de ha ezt még tovább tolja valaki nagyon hamar rámegy az egészsége. Ha valaki ekizik sok cukros folyadékot kell közben inni (üdítők) minden mást (így az alkoholt, cigit is) kerülni kell.
2020. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. A cigit miért kéne kerülni?
2020. máj. 31. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az MDMA összehúzza az ereket, a cigi pedig még jobban. Ezáltal a vérnyomásod könnyen az egekbe szokhet az ereidre ránehezedő nyomás miatt. Ráadásul a cigi a közhidelemmel ellentétben nem nyugtat hanem izgalmi állapotba hoz, mivel megnöveli az adrenalin szintet. Pontosabban amíg szívod és utána pár percig nyugtat, utána viszont pörget. Vagyis összességben még nagyobb pulzusszám, még magasabb vérnyomás.
2020. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!