Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit vizsgál az endokrinológus?

Mit vizsgál az endokrinológus?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, és a nőgyógyászom elküldött endokrinológushoz. Az egyik értékem a vérben 4.2 ami maximim 2.5lehetne. Igazabol nem magyarazta el mi és milyen érték. Mire számíthatok endokrinológusnál? Sosem voltam, azt sem tudom milyen orvos.
2020. máj. 12. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Hormon problémákkal foglalkozik. Semmi extra. Melyik eredmény tér el?
2020. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hormonokkal foglalkozik, ebből a két értékből a pajzsmirigyre gondolok, annak a legoptimálisabb értéke a 2,5.
2020. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt írja a papír amit adott, hogy TSH érték. Nem igazán vagyok jártas az ilyen dolgokban sajnos de holnap mindenképpen kérek időpontot orvostól. Remélem semmi komoly.
2020. máj. 12. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ez pajzsmirigy lesz. Javasol majd diétát, illetve sportolni kell majd, pl kismama jóga stb.

[link]

2020. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 4.2-es TSH önmagában még határértéken belül van, de terhesség (vagy vágyott terhesség) esetén szigorúbbak lehetnek a határértékek. A baba megfoganása, ill. a megfogant baba egészségének érdekében.


Valószínűleg kapsz további beutalót a T3/T4 (pajzsmirigyhormonok) vizsgálatára, azaz újabb vérvétel... Vagy még egyég hormonszinteket is nézhet - attól függően, hogy a beszélgetés során mi fog kiderülni... Hogy milyen problémáid vannak/voltak....

2020. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én leletemen az alábbi referenciatartományok vannak:

TSH: 0,35 - 4,94 mIU/l

fT4: 9-23,2 pmol/l

fT3: 2,63-5,7 pmol/l


Tehát a 4.2 önmagában még a normál tartományba esik, de mint előbb említettem, terhesség esetén lehet szűkebb ez a tartomány.

2020. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak terhesség esetén. Egy fiatalnál már nem OK a 2,5 TSH sem, 80 évesnél belefér magasabb érték. A referencia ír valamit,de az idealis érték 0.8-1.5 körül van. Persze a TSH önmagában nem sokat jelent,de figyelemfelkeltő lehet. Illetve az is igaz,hogy terhességben ez is,mint sokminden más kicsit másképp értékelendő. Na most lehet,hogy zavaros voltam. Az a lenyeg,hogy valószínűleg küldenek tovább ft3,ft4, antiTPO-t nézetni. Ha nem igy történik, hanem kizárólag TSH alapján kezelni akarnak,ne hagyd magad.
2020. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!