Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem szeretnék gyereket, hol...

Nem szeretnék gyereket, hol tudom magam elköttetni külföldön? Akár Szlovákiában? Aki csinált ilyet, melyik sima, vagy épp magán klinikához ment?

Figyelt kérdés

Amióta felmerült mindenhol ez a gyerek téma, én azóta mondom hogy nekem egyáltalán nem kell gyerek. Nem tudom a jövőmbe bele építeni azt, hogy nekem egyszer legyen gyerekem. Sose voltam anyáskodó típus, és SOHA nem is vonzott ez a gondolat. A húgomra is vigyáztam, aki elég csöppség. És mit ne mondjak, egyáltalán nem élveztem. Lehet mondani, hogy a húgom és a többi. Nem. Egyszerűen nekem nem hiányzik, hogy egy nap így a saját gyerekemre is vigyázzak.

19 éves vagyok, és igen. Sokan itt már azt mondják, hogy változhat a véleményem és a többi. De nem, írtózom maga a szülés gondolatától is. Én nekem nem kell gyerek. Nem vágyom rá. Valahogy ez az anyai ösztön sose volt meg bennem, és eddig sem jött elő. Lehet, sőt biztos sokan azt mondják a tapasztalat hiánya. De nem. Tudom, elég érzékeny téma, pláne hogy most vagy 3 gyerek után, vagy 40 éves kor felett lehet. De ez szerintem kegyetlen dolog. Tény sokan vannak, akik felelőtlenek, de mi van azokkal akik komolyan gondolják? Akár ilyen fiatalon mint én? Nem egy embert ismerek, akinek egyáltalán nem változott a véleménye. És nekem se változott azóta se. Egyáltalán nem vesz senki Komolyan, pedig én nagyon komolyan gondolom. Utána olvastam alaposan mindennek, mivel jár és hogy működik. De nem tehetem meg a törvény miatt.

De hogy vissza kanyarodjak a dologhoz, akiken ilyen műtétet elvégeztek. Esetleg külföldön, örülnék ha esetleg privátban mesélne.



2020. máj. 14. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Szedj fogamzásgátlót és meg van oldva. Nekem sincs gyerekem, sosem akartam, de ezért nem jutott eszembe "ivartalaníttatni" magam.
2020. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Fogamzásgátlót nem ajánlanék, főleg nem életre szóló megoldásként. Rengeted egyéb problémát okozhat hormonális szinten.

Kérdező, szerintem várj még pár évet, nem is feltétlenül azért, hogy hátha meggondolod magad, de 19 évesen még nagyon fiatal vagy, még változik a tested - hiába fejlődtek ki már a petefészkek teljesen, stb. Én mindenképpen felkerésnék egy nőgyógyászt, aki járatos a témában, még akkor is, ha nem lesz lehetőséged vele elvégeztetni a műtétet.

2020. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
63%

Én is így voltam vele. Nem szeretem a gyerekeket, soha nem szerettem és szerintem nem is fogom. 28 évesen szültem. A terhesség rémes volt, egyre csak vártam, h majd jön az a rózsaszín köd, az a más állapot, de nem jött, csak mindenféle egészségügyi gond. Hála az égnek programcsászár lett.

A saját fiamat imádom, nem adnám semmiért de csak egy lesz, ez tuti. Azóta sem szeretem a gyerekeket, a sajátomtól is a falra mászok néha.


Ha tehetném, most azonnal elköttetném magam. De arra még várnom kell 8 évet. Foggátlót nem szedhetek, soha nem is szedtem. Amióta van gyerekem, tudat alatt rettegek, h esetleg teherbe esek újra, képzelhető milyen jó így a házaséletünk...


Ismétlem, a legjobb dolgok egyike életemben a kisfiam, de teljes mértékben megértem, aki nem akar. Ha csak rajtam múlt volna, nekem se lenne. Csak a férjem kedvéért mentem bele, mert ő nagyon vágyott rá. Sosem éreztem késztetést rá, terhesen sem éreztem, h huh, na majd most, nem. Igazából nagyon féltem, ha megszületik, akkor sem fogok semmi anyai érzést érezni. Szerencsére nem így lett. Nem bántam meg a dolgot, de nem csinálom végig még egyszer, férjem sem szeretné, ő maga mondta, h látja, miken megyek keresztül és ennek nem akar többé kitenni. A szüleim is elfogadták, anyósomék is, szóval képzelhetitek, milyen csodás időszak volt...

2020. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Attol tartok, sehol nem vegzik el csak ugy. Gondolom, azert nem, mert ha valaki meggondolna magat, az borzalmas lenne.
2020. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Szlovákiában simán megcsinálják.
2020. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
8%
Nem meggyőzni akarlak, de gyerek vagy még, 19 évesen én is teljesen biztos voltam benne, hogy nem akarok gyereket, egy, kettő, 19 eves vagy, hova legyen anyai ösztönöd? :D Szerintem majd 30 eves korod körül ráérsz ezzel foglalkozni, ha még akkor sem akarsz gyereket. A világ legnagyobb hülyesége 19 évesen elköttetni magad, mert mi van, ha meggondolod magad? Aztán nem lesz visszaút. És egy felnőtt azért felnőtt, mert gondola jövőre. Te nem gondolsz. Éppen ezért nem kell még ilyen döntéseket meghozni. Amúgy meg védekezz, és nem lesz baj.
2020. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Én több, mint 1 évtizede csináltattam meg, még amikor lehetőség volt rá itthon. Ha kérdésed van, írj rám privátban, őszintén fogok válaszolni.

A szlovákokat nagyon dícsérik, itt írt egy ismerősöm nagyon részletes történetet: [link]

2020. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem Szlovákiában csináltak meg, ott 18 év felett bárkit elkötnek 30 napos várakozási idő után
2020. máj. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne tehetne azt a testével, amit akar? Senkinek semmi köze hozzá! Ha meggondolja magát, akkor bőven válogathat az árvák közül, akik pont azért születtek meg, mert a szüleik nem voltak elég érettek egy gyerekvállalásra.
2020. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
93%

19 évesen fiatal elköttetni magát? Ha gyereket akarna vállalni, akkor bezzeg nem pampognátok. És ez nem "ivartalanítás", kedves csökkent értelmű 1-es, semmilyen ivarszervet nem távolítanak el, megmarad a menstruáció is, csak a petevezetéket vágják át.


Kedves kérdező: a szüléstől/terhességtől való félelmet tokofóbiának hívják egyébként, szerintem teljesen reális indok az elköttetésre. Ahogy a többiek is mondják, a szlovákiai Medikliniket ajánlom én is, nagyon jókat olvastam róla, és harmadannyiba kerül, mint pl. Bécsben. Magyar a főorvos és az altatóorvos is, nagyon kulturáltak, kedvesek, ráadásul kicsi műtét, már aznap hazaengednek, felszívódó varratokkal. A honlapjuk is elérhető magyarul: [link] illetve a Gyermekmentes Övezet blogját én is ajánlom, nagyon jól és részletesen írják le az előkészületeket és magát a műtétet. Ő mondjuk kocsival ment, nekünk nincs kocsink, úgyhogy mi vonatozni fogunk Pestről, kb. 3 óra egy átszállással, szerintem nem vészes. Páromnak volt alhasi sérvműtéte, ahhoz képest a blogbejegyzésben leírtak alapján sokkal kisebb műtét, már aznap simán mozgott, nem voltak fájdalmai. Már összegyűjtöttem a pénzt is, csak a vírushelyzet miatt valószínűleg tolódik a dolog jövő nyárra... :/ mindenesetre sok sikert :) -egy 26 éves, aki soha nem akart gyereket és négy gyermekmentes párkapcsolatban él

2020. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!