Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szérum össz. kalcium szintem...

A szérum össz. kalcium szintem alacsonyabb, már az is okozhat tünetet?

Figyelt kérdés

Értékem 2,18 és a referencia tartomány pedig 2,20-2,65-ig jó.

Más eltérés nincs benne.

Utána olvastam és már mindenféle epilepsziás görcstől kezdve, szívritmus zavsrig, mindent írt tünetek az alacsony kalcium szintnél. Az én eltérésem mellett is már lehet ilyen gond? Vagy jelentősebb csökkenésél?


2020. máj. 27. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még semmi tünetet nem okoz. Nem mindenféle epilepsziás görcsöt okoz, hanem sajátos görcsöt az alkar izmaiban, ami u.n. őzfej kéztartást okoz ill. csücsörítésre hasonlító görcsös összehúzódást a száj körüli izmokban stb.
2020. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1% eltérés van, ez hibahatár alatti eltérés. A világon semmi baj nem lesz belőle.
2020. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Renegeteg tejterméket fogyasztok, azt gondoltam volna, hogy kalcium túltengésem van, arra nem számítottam, határérték alatt lesz. Napi közel 1 liter tej, joghurt, sajt, stb. Plusz vitaminokat is eszek.

2020. máj. 31. 01:48
 4/5 anonim ***** válasza:
napi 2000 NE D3 vitamint kellene szedni
2020. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
D vitamin cseppet iszok, kB. 3 hete. De lehet annak is idő kell mire minden helyre áll
2020. jún. 2. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!