Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a "felhőbe" lövik fel a...

Ha a "felhőbe" lövik fel a fontos gyógyszereimet akkor nézik a TB -t? Jelenleg nincs tb-m , negatív komennteket nem kérek, hogy miért is nincs most.

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 16:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Miért kell minden választ le pontozni, mikor mindegyik igaz?

Még akkor is, ha neked nem tetszik kedves kérdező.

Ki fogják írni, te viszont a TB támogatás nélküli árat fogod kifizetni érte.

Ha esetleg elesel (ne legyen így), és eltöröd a lábad, meg fogják röntgenezni, és be is gipszelik, mindezekről pedig megkapod a számlát. Ha esetleg egy csavar is kell a lábadba, azt is megműtik, de akkor egy többszázas számlát fogsz kapni (mintha mindent maszekban csináltatnál). És be is fogják hajtani.

Mivel a be(nem)fizetett TB járulék adónak minősül, ezt a NAV fogja számon kérni, és be is hajtja/letiltja.


Ja, majd' elfelejtettem! Lehet ezt is lepontozni.

Persze csak annak, aki nem ért egyet a válasszal. (én a többieknek zöldet nyomtam)

2020. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát a NAV nem arról híres, hogy bármit is behajt. Negyedévente van ez a neten is közzétett fekete listájuk a több 10, meg 100 milliós magánszemély adótartózókról névvel, címmel, a fele név mindig ugyanaz, aztán mind vígan kint korzóznak szabadlábon és a tartozásuk is csak nő.
2020. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze, pont a NAV nem hajt be semmit :DDD


Kívánom, hogy ne a saját bőrödön tapasztald meg!

2020. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%
Hallod kérdező, attól, hogy lepontozgatsz mindenkit te és a szintén bliccelő éhenkórászok, akiknek nincs havonta 7700 forintjuk, hogy rendezzék a TB-t, és élősködnek a rendesen fizetők nyakán, még mindig nincs igazad! S talán olvass utána mi köze a nav-nak a tb-hez!!!! Okoska....
2020. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Bocsi, de én senkit nem pontoztam le. Sőt a 2-es válaszát átolvastam újra, ás felpontoztam.
2020. máj. 29. 09:44
 16/24 A kérdező kommentje:
Illetve az 5 öst is felpontoztam. senkit nem pontoztam le.megértettem ,tudomásul vettem, ezért miért pontoznék le bárkit is?
2020. máj. 29. 09:47
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell minden választ le pontozni, mikor mindegyik igaz?"

Azért, mert baromságot írtok. Akinek van TAJ-kártyája, csak nincs fizetve, azon soha nem hajtják be az ellátás árát. A TB-járulékot hajtják be, max öt évre visszamenőleg, késedelmi kamattal (a késedelmi kamat a mindenkori jegybanki alapkamathoz van kötve, így jelenleg nagyon alacsony). Évek óta terjed itt ez a horrorsztori, hogy ki kell fizetni a milliós műtétet, de ez hülyeség, annak kell kifizetnie, aki soha nem volt Magyarországon biztosított.

2020. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor ettől fogva leszarom a befizetést, mert úgyis csak 10 évente járok dokihoz a jogsi miatt, aztán közel fél milliót megspórolok.
2020. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem csak 5 évente nézhetik, bármikor lebukhatsz.
2020. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#18-as, az nem fog összejönni, ha alkalmazott vagy, a munkáltató levonja, ha vállalkozol inkasszálja a NAV.
2020. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!