Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a "felhőbe" lövik fel a...

Ha a "felhőbe" lövik fel a fontos gyógyszereimet akkor nézik a TB -t? Jelenleg nincs tb-m , negatív komennteket nem kérek, hogy miért is nincs most.

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 16:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Semmi jelentősége nincs, az ellátást megkapod. A NAV utólag behajtja az elmaradt járulékokat.
2020. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Most voltam patikában, kérték a taj-kártyát és ellenőrizték a jogosultságot.
2020. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
1-es...csak életveszélyben látják el, ha pirosan villog az akármi, vagyis nincs befizetve a járulék nem kötelesek ellátni, csakis térítés ellenében. Ezt több helyen ki is szokták írni.
2020. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha nincs kártya,a gyógyszerész nem tud belépni,hogy miket írtak fel. Nem ellenőrzés miatt kérik.Azt megteszi az orvos ,és a betegfelvételnél. Csak az tud belépni,akinek ehhez jogosultsága is . A sz.gép mindent megjegyez,mikor,és ki nézett ide bele.
2020. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%
Ha nincs tb-d ugyanúgy ellátnak, csak az ellátás díjàt ki fogják veled fizettetni. Illetve a receptre felírt gyógyszerre nem jár tb támogatás, a teljes árat kell kifizetned érte.
2020. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nos, ezek után nem értem.. 1 -es , a Nav-nak mi köze ehhez?

2-es kb talán 1 éve volt tb biztosításom,

3-as , nem érteni hogy mit írsz.. csak a gyógyszerereimet szeretném felíratni. Jajj a negatív komikkal :(

2020. máj. 28. 17:08
 7/24 A kérdező kommentje:

Jesszus, nem ez volt a kérdésem. NAV?

hanem az hogy van-e különbség, a papír által, illetve az e- recept között.. nézi a patikus h van- e biztosításom? lényegében ez lett volna a kérdésem..

2020. máj. 28. 17:27
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

A NAV-nak nagyon is sok köze van ehhez egyébként, mert a tb adónak minősül, így az elmaradást is nekik kellene befizetned.


Én írtam az #5-ös választ, nekem is volt, hogy nem volt tb-m, de a receptet felírták, csak támogatás nélkül. Egyébként, ha az orvosnak jelzi a rendszer, hogy nincs fizetve a járulék, akkor neki kötelessége ezt az információt továbbítani az illetékrs szervek felé.

2020. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
Majd ha jön a csekk a NAV-tól - mert jönni fog (!) - megtudod mi köze a hatóságnak a társadalom biztosításhoz! Amúgy a patikában is szólhatnak, hogy nem vagy biztosítva, így teljes áron adják ki a gyógyszert, támogatás nélkül.
2020. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Hiába pontozol le mindenkit, mert korrekt és helytálló válaszokat kaptál, de ha nem hiszed, akkor menj, irass receptet és majd meglátod...

2020. máj. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!