Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az erőteljes...

Igaz, hogy az erőteljes gondolkodás csökkenti a vércukorszintet?

Figyelt kérdés
2020. máj. 31. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Lehet benne valami. Ha ZH-ra, vagy vizsgára tanulok, zabálom a cukrot. Egyszerűen kívánja az agyam. És nem tudom becsapni mindenféle diétás cumóval, cukor kell neki. :D
2020. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem. Tudatos táplálkozással megelőzhető a magas vércukorszint, ha ez nem elég, akkor gyógyszeresen.
2020. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

#2: Normál hétköznapokban lehet. De ahogy írtam, vizsgaidőszakban, illetve egy-egy ZH előtt nem tudok cukor nélkül gondolkodni.

Holott az év többi részében tudatosan kerülöm a gyors felszívódású szénhidrátokat.

2020. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Nálam is ugyanez a tapasztalat h vizsga előtt tanuláshoz cukor kell. Sok cukor. Persze anélkül is el lehet lenni, de sokkal jobban pörög az agyam a cukortol. Nyilván ha minden nap cukros dolgot zabalnek szünet nélkül akkor nem ilyen hatása lenne, de szerencsére alapjáraton nem sok cukrot fogyasztok.
2020. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ti összekeveritek a vércukor szint, és az energia felhasználás fogalmát.
2020. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nézd, nem értek hozza, leírtam a tapasztalatom, nem okoskodtam senkinek, nem tudom miért kell ezért lepontozni
2020. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én most nem a magas vércukorszintre gondolok hanem az alacsonyra. az agynak kell cukor, a kérdés az, hogyha valakinek a cukorszintszabályozása nem tökéletes, és direkt kevés cukrot fogyaszt előfodulhat e hogy a magas szellemi munka tulságosan lecsökkenti a vércukrát a szervezete pedig nem képes megfelelő gyorsasággal cukrot termelni (vagy ha képes akkor is megterhelő a folyamat) s elönyösebb neki fogyasztani valamennyit?
2020. máj. 31. 11:23
 8/15 anonim ***** válasza:

OK, energiafelhasználás... De akkor miért nem lehet lassú felszívódású szénhidráttaal becsapni?

Miért kell olyan, ami gyorsan hat? Szőlőcukor, csoki?

Ha csak Z energiafelhasználás nő meg, akkor mindegy lenne, nem?

2020. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
be lehet csapni, csak lassu felszivodásuval több idő amig a hatás jelentkezik. ép ez a lényege amugy hogy akinek muködik ugyan a cukorszint szabályzás csak már nagyon lomha annak a normál evéshez csak olyasmit szabad ennie amivel lassan szivodik fel. akkora tempoban amekkora tempot még képes a szervezete szabályozni. amugy nem becsapás az ha a korosan alacsony vércukrot gyors felviszivodásu cukorral gyorsan állitjuk helyre, csak egészséges embernél nem baj ha tulszalad, mert a felesleget gyorsan visszaszabályozza
2020. máj. 31. 12:02
 10/15 Körömcsiga ***** válasza:
Az igaz, hogy az agynak szüksége van a szénhidrátra a munkához, de vércukorszint szabályzása ettől teljesen független. Egészséges embernek mindig 4-8 között van a vércukorszintje függetlenül attól hogy mennyit evett. Ha éhes vagy, akkor sem megy 4 alá a cukorszint, mert elkezdi a máj előállítani a cukrot.
2020. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!