Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért esik nehezemre a gondolk...

PRajmund kérdése:

Miért esik nehezemre a gondolkodás?

Figyelt kérdés
Lassan az alapvető szellemi dolgok problémát jelentenek. Nem tudom leolvasni az óráról az időt. Nem értem, amit olvasok. Egyszerűen nem tudok gondolkodni. Egyész nyáron a szobámban gépezek. Ez leépítette az agyam? Elhaltak az agysejtek? Hogy tudnám visszacsinálni?

2019. aug. 27. 16:41
 1/5 alletta ***** válasza:

teljesen kocka lettél fiatalember, a sok számítógépezéstől!

na, ennyire nem vicces. helyedben gyorsan gép kikapcs. fürdés, és indulás sétálni, rácsodálkozni a külvilágra. aztán mindennap kevesebb gépezés, több mozgás, agytornának keresztrejtvény fejtés. szóval.. vissza a való világba!!

2019. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon elbasztam. Remélem, hogy nem lesz a gimnáziumban gyenge teljesítményem
2019. aug. 27. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fejtetted ki pontosan mit értesz ez alatt. Azért kis erőfeszítés után le tudod olvasni a számokat, nem?


Illetve ha többször átfutod akkor érted amit olvasol?


...

Szerintem nincs komoly bajod, egyszerű tunyaságnak hívják. Nekem is volt ilyen korszakom 18-23 éves koromban. Érettségi után szakmát tanultam, de csak heti 2 nap kellett bejárni. Nagyrészt aludtam, TVztem, gépeztem, pénteken meg piáltunk és néha-néha szívtunk is. (Nem gyakran, és nem volt jelentős azért. Hétközben soha)


Ez ment egy ideig, teljesen eltunyultam. Úgy éreztem elbutultam. Mintha elhomályosodott volna a kép teljesen! Nyáron úgyszint. Még kézirni is elfelejtettem kb 😃


...

Aztán újraérettségiztem, elmentem egy mérnök egyetemre, nagyon komoly tárgyaim voltak. Eleinte sírtam, mert már összeadni is alig tudtam... de hálisten fél-1 év alatt fokozatosan visszanyertem az eszemet.

Onnantól sokat használtám, végül lediplomáztam, lett szakmai munkám és tudományos karriert is kezdtem PhD doktori iskolában. Emellett aktívan sportolok is az utóbbi 1 évben.


Egy a lényeg, fokozatosan visszanyertem 5 év tunyaság után is az intelligenciámat. Kiélesedtek a dolgok, látok már a Mátrixban.


Simán visszajön! Ne foss ettől. Az agy csodákra képes :)

2019. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére amúgy az agysejtek nem halnak el olyan könnyen a punnyadástól. Egyszerűen csak a kapcsolataik a dendritek (kis drótok) és rajtuk lévő kapcsolódási pontok a szinapszisok leépülnek ha nem használod az agyad.


...viszont ha használod, akkor a rendszer fiatal korban könnyen újrahuzalozza magát és mint az izmokat ezt is edzeni kell.


Olvass sokat, írj... ne netezz céltalanul az interneten.


Annál az is jobb ha PC játékokkal játszol. Kutatások kimutatták hogy napi pár óra játék nem butít el egyáltalán. Főleg ami stratégia, logika, reflexeket használ.


A céltalan netezés az butít el.

2019. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minek belétek ilyen hosszú szünet...?
2019. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!