Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már egy ideje...

Banánhintahercegnő24 kérdése:

Mit csináljak? Már egy ideje (több hónapja) hallok esténként) vagy ha csönd van) a fülemben borzalmas sípoló hangot.

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, el menjek orvoshoz? Nem akar elmúlni, azt hittem a sok zenehallgatás miatt van, de nem hallgatok zenét 1 hónapja. Egyre csak zúg és sípol egyszerre, mintha a fejemből jönne a fülemen át, borzalmas.

2020. jún. 1. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen menj orvoshoz mivel számtalan dolog okozhatja. (Akár hangos zenehallgatás is csak eddig nem vetted észre, fülzsír, vérnyomás probléma, vérszegénység stb)

Ha olyan dolog okozza amin lehet segíteni akkor jobb ha minél előbb lát téged az orvos.

2020. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálam magas vérnyomás okozta ezt. Először fülészetre mentem nyilván mert azt hittem valami belement egész mélyre és hogy attól van. Persze ott a doki nem talált semmi durvát, a fülemet kimosta mert volt benne zsír bőségesen, piszkálni soha sem piszkálom egyébként. Amikor ez megvolt mondta hogy 1 hétig várjak, ha akkor újra jelentkezik a sipólás, meg zúgás akkor menjek vissza és megnézi. Visszamentem, megnézte, de semmi különöset nem látott akkor mondta hogy menjek háziorvoshoz és nézessem meg a vérnyomásomat mert ez is befolyásolhatja.

Megnézte a vérnyomásom magas volt, nem durván de a kelleténél már több volt, viszont a pulzusom magasabb volt jóval a normálisnál. Akkor egyből EKG, szív UH, teljes vérkép vizsgálat. Kérdezte hogy a szemem szokott-e vibrálni vagy káprázni stb... Az mondjuk nem volt. Persze ennek ellenére elküldött oda is hogy nézzék meg az ereket, nem volt semmi. A pulzusom magasabb volt, arra kaptam gyógyszert ami csak a pulzust csökkenti, a vérnyomást csak minimálisan. Akkor ez megvolt de a vérnyomásom még mindig közel volt a magas értékhez így vérnyomás csökkentőt is adott egyébként még akkor is zúgott de már nem volt olyan intenzív. Amikor a vérnyomásom is beállította normálra úgy hogy stabilan volt, plusz vettem vérnyomásmérőt és én magam is ellenőriztem na akkor szépen fokozatosan elmúlt a fülzúgás is, és azóta nincs ilyen problémám.

2020. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!