Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek egyedül a szobámb...

Nagyon félek egyedül a szobámba esténként mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy hete kb végre lett egy új egyedüli szobám,mert eddig a tesommal voltam együtt egy szobában,ami egy fallal ketté volt választva,de egy bejárat és kijárat volt. Most viszont kaptam egy saját szobát,de amióta itt lakok ebben a szobában nem tudok elaludni és folyamatosan félek.

Leginkább attól,hogy valaki betöri az ablakomat vagy hasonló.

Ez addig fajult,hogy tegnap előtt meg tegnap hangokat is halottam ( nem tudom,hogy beképzeltem vagy tényleg halottam-e).



2018. ápr. 3. 20:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és 17/f vagyok.
2018. ápr. 3. 20:46
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés komoly?
2018. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen
2018. ápr. 3. 20:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2018. ápr. 3. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Leginkább meg kell szoknod. Régebben én is tudtam félni emlékszem, leginkább amikor egyedül maradtam otthon.


Valahol van valami logikus alapja ennek a félelemnek, mert ott a sötétben nem látod, hogy van e valami ott. És bizonyos értelemben az érzékeink a támaszaink. És ha nem bízol meg a világban, hogy a sötét mögött a világ szabályai azért ugyanolyanok, akkor lehet félni.


ennek megfelelően szerintem valami az segíthet, ha bízol ott is, hogy a dolgok úgy működnek ahogy amúgy, ha épp nem észleled őket.


meg a megszokás. nem lehet folyamatosan félni. előbb utóbb, ha nem lesz baj, akkor a tested lefogja venni a vészjelzést.

2018. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Megpróbálhatnál éjjeli fény mellett (direkt lehet kapni ilyeneket, amik nem gyulladnak ki, ha egész éjjel be vannak dugva) vagy nyitott ajtónál aludni. Vagy lefekvés előtt olvasni valamit, én pl. Bibliát szoktam. Amikor gyerek voltam, kitaláltam ilyen mindenféle történeteket, és filmszerűen lejátszottam őket az agyamban elalváskor, kellően érdekesnek, de nem ijesztőnek kellett lenniük ahhoz, hogy gyorsan elaludjak tőlük. Remélem, tudtam segíteni :)
2018. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szégyelld magad. Pedig te még X-aktákat se néztél. Na abba vannak parás részek. Pl a gumiember elég gáz volt. Meg az óriás sáskaszörny, amit az emberek az illúzió révén embernek láttak. Nem lövöm le a poént. Ha megtalálom belinkelem.
2018. ápr. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Szerezzetek be sólámpát. Én régen csak az mellett tudtam elaludni. Fényt is ad, ráadásul jo hatással van az emberi szervezetre, segít az elalvásban. :)
2018. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!