Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogosítványhoz az orvosi...

Jogosítványhoz az orvosi vizsgálatot befolyásolja az, ha inzulinrezisztenciám van, és erre Merckformint szedek?

Figyelt kérdés

Most szeretném megcsinálni a jogosítványt.

Befolyásolja az alkalmassági vizsgálatot a fent említett gyógyszer szedése? Tényleg rövidebb időre adja meg akkor a háziorvosom (tud a gyógyszerekről) az igazolást, hogy alkalmas vagyok?


Illetve vérvétel, tüdőszűrő kell az alkalmasságihoz, vagy csak vérnyomást mér, látást néz?

Mert ha igen, akkor inkább elintézem előtte, ne emiatt húzzam az időt és kelljen mégegyszer visszamenni.



2020. jún. 2. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A gyógyszerre mellékhatásként rá van írva, hogy befolyásolja a vezetést?
2020. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs ráírva.

"A Merckformin XR önmagában nem okoz hipoglikémiát (túlságosan alacsony vércukorszint). Ezért a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket nem befolyásolja.

- Tudnia kell azonban, hogy a Merckformin XR más vércukorszint-csökkentő gyógyszerekkel (pl. szulfonilureák, inzulin, meglitinidek) együtt alkalmazva hipoglikémiát (a vércukorszint túlzott csökkenését) idézhet elő. A hipoglikémia tünetei: gyengeségérzet, szédülés, szapora szívverés, fokozott verejtékezés, látászavarok vagy a koncentrálóképesség csökkenése. Ha ilyen tüneteket észlel, ne vezessen gépjárművet, és ne kezeljen gépeket."


Ezt találtam rajta.

Viszont egyik rokonom is szedi, neki mégsem adták meg a 10 évet, mikor hosszabbítani akarta, erre a gyógyszerre hivatkozva.

2020. jún. 2. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, maximum 5 évre kaphatod meg, és az alkalmasság megállapításához diabetológus szakorvos véleménye is kell. Hozzá a háziorvos kolléga tud beutalót adni. Elvileg a háziorvos és a diabetológus is elkérhet tőled 7200 forintot, de a szakorvos kollégák általában ettől eltekintenek. Néhány háziorvos kolléga megadja a diabetológiai szakvélemény nélkül is a jogsit, habár ez törvénysértő. Tüdőszűrés viszont nem kell.


Üdvözlettel, egy háziorvos


[link]

2020. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha 3-4 hónapja voltam endokrinologusnál kontrollon az elegendő lehet vagy külön jogsihoz kell igazolás?

2020. jún. 2. 19:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve ebben a törvényben a DM-re tértek ki, de nekem csak IRem van, tüneteim sosem voltak. Inzulint se szedek, csak a Merck, ami elvileg magában nem befolyásol
2020. jún. 2. 19:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Az inzulint nem is szedni kell..
2020. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szúrni.

Értsd jól :D

2020. jún. 2. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi. Tehát az éhomi cukrod 6 és 6,9 vagy a 2 órás volt 7,8 és 11 között. Nos ebben az esetben meg lehet adni, én legalábbis megadnám, diabetológus javaslata nélkül is. És ilyenkor 10 évre jár.
2020. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindkettő jó volt, az inzulin szintem magas.

Cukrok mindig tökéletes.

2020. jún. 3. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!