Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 20 perce sajnos voltam olyan...

20 perce sajnos voltam olyan buta,hogy a vízkőoldóval és a domestossal takarítottam a wc-t. Lehet még bajom?

Figyelt kérdés
Csípte már a szemem és az orromban maradt szinte az a szúrós szag,egyből beugrott,hogy ez az oka azonnal kimentem és már elmultak ezek. Ugye nem kaphatok tüdővizenyőt ? Persze azóta már lehúztam a wc-t.egyébként végig nyitva volt az ablak de most parázok.

2020. jún. 6. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod, de legközelebb ezeket ne egyszerre használd.
2020. jún. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyre jobban leépítik a természettudományos oktatást, beleértve a kémiát is. Ezeknél a tudományoknál nem lehet süketelni, valós tényeken alapulnak. Sokan azt mondják, hogy "én sosem fogom az életben használni a kémiát". Elárulok egy hatalmas titkot, minden nap használod. Ezzel szemben Vörösmartyt, Jókait, Shakespeare-t, Ady szifiliszét sem használtam még semmire. Sőt, még az utcán sem kérdezték tőlem, pedig ezek a fő érettségi tárgyak. De hát amíg mindenki mélykeresztény ősheteró nagymagyar, addig mit várunk?


Nah, kiírtam magamból, ami a szívemet nyomta, lássuk mi történt nálad:

NaOCl+2HCl = NaCl + H2O + Cl2 reakció játszódott le, a nátrium-hipoklorit elemi klórrá oxidálta a sósav kloridionját.

Ha most jól vagy, akkor nem valószínű, hogy a későbbiekben romlana az állapotod. Tüdővizenyőt kevésbé okoz, arra inkább a bróm hajlamos.

Legközelebb légy óvatos, külön-külön használd csak őket.

2020. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat😊
2020. jún. 6. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod, ha eddig nem volt. Egy ideig dolgoztam egy maszek takarító céggel, szállodákat, panziókat takaritottunk. Ott az egyik kollegina mindig úgy takarított, hogy össze öntötte vödörben a domestost, a vízkőoldóval. Alig tudtam erről a hülye szokásáról lebeszélni, meg volt sértődve, hogy hát pedig ő mindig így szokott takarítani. Neki sem lett soha semmi baja, de nagyon veszélyes dolgok ezek. Jobb vigyázni.
2020. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!