Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszú távon minimum hány óra...

Hosszú távon minimum hány óra alvás szükséges az életbenmaradáshoz?

Figyelt kérdés
A sors úgy hozta, hogy vissza kell mennem dolgozni, viszont a kislányom nem kapott bölcsödét. Lehetőségem lenne állandó éjszakás műszakot végezni, és akkor nappal tudnék rá vigyázni. A déli alvásidejében aludnék vele, az kb 2 óra. Bírható ez maximum egy évig? Heti öt nap munkáról lenne szó, amibe ha péntek-szombat is beleesik, akkor napközben tudok aludni.
2020. jún. 12. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ki lehet bírni.
2020. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

6-8 óra az emberi szervezet alvásigénye

Ennél kevesebbet aludni egészségkárosodással jár

Ha 2 órákat alszol egy idő után elkezdesz majd hallucinálni és beteg leszel

2020. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Musztafa Kebab ***** válasza:
2-es: adom a véleményed!
2020. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha úgy variálom össze a műszakot, hogy mondjuk hétvégén nappal dolgozom, hétközben pedig három nap éjszaka. Vagyis egy héten lenne négy éjszakai alvás és három nap, amikor 2 órát alszom. Esetleg 2x30 perc még az utazásból és nagyon maximum este 1,5 óra munka előtt.
2020. jún. 12. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:
az már elfogadhatóbb mert már majdnem megvan a 4 óra de szakaszonként megaludni hát nemtudom,beszélj egy orvossal
2020. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez semmiképp sem tartható, egy hónapig maximum, de egy évig biztos nem. Bébiszitter nem játszik?
2020. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos annyit nem keresek, hogy bébiszittert fogadva megoldás legyen, ami marad a fizetésemből.
2020. jún. 12. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Elméleteket lehet gyártani, de sajnos nagyon rossz alvó vagyok és tudom, hogy villámgyorsan ki lehet merülni a nemalvástól vagy éppen az elégtelen alvásmennyiségtől. Előbb utóbb fizikai tüneteket fog produkálni.
2020. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem fogod bírni a 2 órát. Egy idő után pszichés majd testi problémák is jelentkeznének.


Minimum napi 4 óra összefüggő alvás kell. És ez tényleg a minimum.

2020. jún. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!