Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémánál elérhető teljesen...

Ekcémánál elérhető teljesen gyógyult állapot vagy akár évekig tartó tünetmentesség?

Figyelt kérdés
Még az érdekelne, hogyha tünetmentesek vagyunk, akkor is kell valamilyen bőrápolást alkalmazni?
2020. jún. 16. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. A bőrápoló csak annyi, mint halottnak a csók.
2020. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, elérhető. Ehhez meg kell találni, mi az, ami kiváltja. Nekem egyértelműen a glutén okozza. Nem használok krémeket, korábban egyik sem használt, kivéve a szteroidos gyógyszertári krémeket, ha már kijött.
2020. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, elérhető. Az felnőtt kosi ekcémát általában olyan anyag okozza,amire érzékenység áll fenn.Ezek általában külső,a bőrrel érintkező anyagok. Ha kiderül,hogy mi/mik ezek és elkerülöd velük a kapcsolatot,akkor az ekcéma magától rendeződik. El kell menni bőrgyógyászatra,ahol végeznek bőrallergia tesztet és annak eredménye alapján figyelni arra,hogy mivel ne találkozz.
2020. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Én a bőrteszt alapján a nikkelre vagyok érzékeny, régen az aranyon kívül semmilyen fém ékszert nem viselhettem emiatt, az ujjaimon, a csuklómon és a könyökhajlatomon voltam ekcémás. Érdekes módon, amióta gluténmentesen táplálkozom, nem okoz problémát sem a fém óracsat, sem az ezüst vagy bizsu ékszerek. Ha glutént fogyasztok (néha előfordul), a mellkasomon vagy a hátamon jön ki egy ekcémás folt, általában másnapra.
2020. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!