Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a túl sok alvás...

Mit tehetnék a túl sok alvás ellen?

Figyelt kérdés

Akkor van probléma, hogyha este alszom, akkor ugyanis akár 10:30-ig is tudok aludni, elcseszve az egész napomat, mert 12:30-tól meló, össze is kell magam szedni, stb. És az ébresztőt is simán kinyomom.

De ezt nem tapasztalom, hogyha éjszakásból érek haza, akkor elég a 7 óra alvás is, ha meg délelőttösbe indulok, akkor meg hiába alszom annyit, a munkahelyen majd elalszom.

Lelki problémák állhatnak-e mögötte?

Írták valahol a neten, hogy osszam be a napom, de ez nekem nagyon nem tetszik.


2010. aug. 1. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szervusz. Ez azért van lehet, mert ki vagy merülve. Multivitamin, 3l folyadék naponta. Amúgy igen, lelkiek miatt is lehet. Ill. van egy tippem, nekem bejön, mert én meg rendszertelenül alszom (egyetem és munka): Elméletileg az alvási ciklus kb. 90 percig tart (biol) (és a természetgyógyászok is beszélnek 90 perces ciklusról). Oszdd fel az alvási idődet másfél órárákra!! Ha lenne 7 órád aludni, ne annyit aludj, hanem 6-ot!! Fitten fogsz ébredni!!
2010. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szenvedsz ettől és az "osztógatós módszer" sem jön be, akkor neten lehet ébresztős karperecet venni, ami akkor ébreszt fel, ha éberebb vagy... Plusz próbálj nem besötétítve aludni, reggel "keltsen a nap"... Jajj, én átérzem a helyzeted... Van, hogy egy hétig csak 3 órákat alszom... XD
2010. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!