Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Életet szeretnék menteni, oda...

Életet szeretnék menteni, oda szeretném adni valakinek az egyik vesémet és csontvelőt, hogy tehetem meg? És vért miért nem lehet 2 havonta adni, ha csak 56 nap a teljes regenerálódás?

Figyelt kérdés

2020. júl. 1. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Élőként idegen ember nem lehet szervdonor. És ez nagyonis jól van így. Őssejtdonornak (nem csontvelő!) a helyi vérellátó szolgálatnál jelentkezhetsz. Férfiak adhatnak vért kéthavonta, csak nők nem, mert ők menstruálnak.
2020. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát én nő vagyok, azért mondom.

Miért nem lehetek szervdonor? Egy vesével lehet élni, önként adnám.

2020. júl. 1. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Miért akarok odaadni? És mit csinálsz, ha később kellene vkinek a családban, de te nem tudsz adni, mert úgy döntöttél, hogy eljótékonykodod? És ha veled történik később valami? Rengeteg alapbetegség károsítja a vesét, nem hátrány, ha mindkettő megvan belőle. Nem beszélve arról, hogy nem véletlenül van kettő. Más életminőség egy vesével élni. Kicsit erőltetettnek is érzem ezt a hozzáállást.... menj mentőtisztnek, azt mentegethetsz annyi életet, amennyi jól esik. Vagy oxyológusnak, traumatológusnak. Vért sem kell minden 56. napon adni, egyrészről elegánsabb az irányított véradás, máskülönben nagyon nem tudhatod, hogy hova kerül, másrészről továbbra is több embert mentenél meg, ha ez lenne a foglalkozásod.
2020. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól van na.
2020. júl. 1. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Egy vesével lehet élni egész addig, amíg az az egy megvan. Aztán ha elüt az autó pont a maradék veséd oldalán, akkor járhatsz dialízisre. Vért adni pont elég egy évben 3-szor, nem neked kell megmenteni az egész világot.
2020. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!