Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindenképp csak rosszindulatú...

Mindenképp csak rosszindulatú dolog lehet?

Figyelt kérdés

Van egy picit nagyobb anyajegyem a hasamon alul, pont a nadrág vonalában. Már régebben is picit kidudorodott volt ha jól emlékszem, viszont észre vettem (már 1-2 éve biztosan) hogy egy kis rész kiáll belőle. Nem viszket, nem vérzik, nem érzékeny, nem lett nagyobb vagy szélesebb, talán picit sötétebb lett. De ez már jó ideje, ahogy írtam 1 éve biztosan ilyen, kiálló rész van benne. Viszont csak most gondolkodtam el, hogy jesszus, csak nehogy melanoma legyen.


Világos bőrű vagyok, nem szoktam napozni max nyáron mikor nyaralunk, de akkor sem viszem túlzásba, a hasamat általában nem éri nap, nem vagyok sokat napon.


Viszont régebben nemegyszer volt, hogy belekaptam véletlenül, vagy a nadrág is dörzsölhette, de nem vérzett egyszer sem ha jól emlékszem.

Természetesen mindenképpen hívni fogom a bőrgyógyászt, és amilyen hamar lehet megnéztem. Azt, meg hogy miért nem mentem el hamarabb, ne kérdezzétek, nem foglalkoztam vele. Úgyhogy aki csak emiatt írna, ne fáradjon. 😁


A kérdésem mégegyszer: Szerintetek van okom aggódni, volt már valakinek hasonló, csak bajt jelenthet hogy egy picit megváltozott a felszíne?



2020. júl. 6. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

a következő esetben van okod aggódni:


átmérő >5 mm

szabálytalan szélű

nem egyenletes színű

anyajegy,

amely a közelműltben megváltoztatta nagyságát és/vagy alakját.

2020. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindenképpen rosszindulatú. Az esetek nagy részében jóindulatú, kisebb részében rosszindulatú.
2020. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem változott, akkor nincs baj, nyugi. Nekem a macskám úgy belekarmolt, hogy vérzett. Nem lett semmi baj.
2020. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak a színe változott egy kicsit, ill. Van benne egy kinőtt rész. De az lehet a sérülédéltől is. Nagyobb nem lett. :)
2020. júl. 7. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!