Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éneklés közben nagyon hamar...

Éneklés közben nagyon hamar berekedek, elmegy a hangom. Rossz énektechnikát használnék? (Hangüzenetet privátban küldök, ha szükséges)

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 12 éves koromtól 18 éves koromig jártam énektanárhoz (helyváltoztatás miatt maradt abba a dolog). 12-13 éves koromig mindig azt mondták, hogy szoprán hangom van, az utóbbi években azonban jelentősen lemélyült. 13-14 éves korom körül már valami nem volt rendben a hangszalagjaimmal, mert nagyon durván kisiklott a hangom, jóformán irányíthatatlanná vált, a magasabb hangokat pedig hatalmas nehézség árán tudtam kiénekelni. Akkor megállapította az énektanárom, hogy mutálok, viszont elég erőteljes volt, mint körül-belül a fiúknál (még beszéd közben is gyakran csúszkált a hangom ide-oda). Ez eltartott 1-2 évig, utána már viszonylag jó volt, ám mindent újra kellett kezdeni a hangommal, mert olyan szinten megváltozott, a régi énektechnikák nem használtak már olyan jól és az éneklés is sokkal nehezebb volt, emellett pedig ilyenkor is gyakori volt a rekedtség. 17-18 éves korom körül elmentem orvoshoz, aki megnézte a gégémet, hangszalagjaimat, ők nem találtak semmilyen elváltozást, azt mondták, hogy esetleg reflux-betegség miatt lehet, de igazából ez ennyiben maradt, gyógyszert nem mondtak rá, lehet, hogy nem is gondolták úgy, hogy ilyen jellegű bajom lehet ennyi idősen.

Az utóbbi 1-2 évben már megtaláltam azt az énektechnikát, amivel jobb a helyzet, de így se bírja sokáig a hangom. Egyszer van, hogy mondjuk 2 napig tök jó, tudok vele bánni, utána 1-2 hétre közel használhatatlanná válik, nem tudom megütni a hangterjedelmem felsőbb tartományait.

Ha valaki tud segíteni, azt nagyon szívesen fogadom! Privátban hangüzenetet is tudok küldeni, amennyiben szükséges. Hátha tényleg az énektechnikámmal van valami probléma.



2020. júl. 7. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy asztmás vagyok, illetve orrpolipom is van már nagyon kiskorom óta.
2020. júl. 7. 12:06
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Rossz az énektechnikád. Ne énekelj képzés nélkül,

mert akár polip is nőhet a hangszalagodra, s műteni is kellhet.

Nem árt a beszéd és ének képzés.

2020. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az normális, hogy 13-14 éves korban mélyül, lányoknál is. A képzést is ehhez kell igazítani, mert az eddigi már nem jó a mostani hangodhoz. Menj el egy tanárhoz, pár alkalom és jó lesz. De érdemes folyamatosan járni és otthon is énekelni ha mar rendben van, mert ha sokáig nem énekelsz, elmegy a hang és kezdheted előröl.
2020. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 7. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!