Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt 1es típusú cukorbetege...

Van itt 1es típusú cukorbetegek, aki éjszaka dolgozik vagy 24 órázik?

Figyelt kérdés

Van itt 1es típusú cukorbeteg, aki

-több műszakban, éjszaka is dolgozik

-24 órás munkarendben dolgozik?


Mi a munka, amit végzel?

Az üzemorvosnál volt valami problémázás vagy simán engedte?


Köszi!



2020. júl. 7. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A diabetológus orvos megtiltja hogy ilyen munkarendbe dolgozzon 1-es tipusú cukorbeteg. Na meg bárhol utána olvasol, mindenhol tiltják.


Ha normális a munkahely, akkor az üzemorvosi vizsgálaton már azt mondják hogy viszlát.


Ezzel teljesen tönkre tennéd magad.

Nekem azt mondta a dokim hogy 2 műszakos munkarend még belefér, de 3 műszakos nem. Tilos éjszakázni. Teljesen felborul a bioritmusod.

2020. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1es típusúként én éjszakáztam is, 24 óráztam is, semmi bajom nem volt soha.

Más cukorbeteget is ismerek aki éjszakázik rendszeresen már vagy 15 éve.


Diabetológus nem tilt meg semmit, nem tehet ilyet. Én magánhoz járok, szép is volna ha bármit megtiltaná, mint egy sz@ros óvodásnak. Javasolhat, tanácsolhat, nem tilthat.


Az üzemorvos tilthat, ez igaz.

Nekem azt mondták, h nem attól függ, h valaki 1es típusú vagy nem. Ha nem tudja kontrollálni egyénileg az inzulinozást vagy sz@rrá tett magát a cukorbetegséggel és már más betegségek is vannak, akkor nem lehet. Ha ilyen problémák nincsenek akkor lehet.

2020. júl. 8. 08:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!