Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor hány liter vizet...

Most akkor hány liter vizet kell inni?

Figyelt kérdés

Tél óta a nyárra készülök. Úgy, hogy edzettem magam arra, hogy napi 2 liter vizet meg tudjak. Sajna nem érzem, hogy szomjas vagyok, ezért pár alkalom volt, hogy kiszáradtam egyszer még kórházba is voltam mert összeestem otthon. :D.


Most meg olvasom, hog, 3 liter kell.


Most akkor mennyi?



2020. júl. 8. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
3 litert! Oszd be! Legyen két üveged amit estig ki kell ürítened
2020. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
76%
Ha még most kezdesz ráállni hogy naponta egy adott mennyiségben vizet iszol, akkor elég ha napi 2 literrel kezded, aztán idővel könnyebb lesz a 3 liter
2020. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Annyit igyál, amennyi jól esik. Ne cikkek után menj, hanem figyeld a tested jelzéseit, az tudja a legjobban, mire van szüksége.
2020. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a 2 liter megvan, akkor komoly bajod már nem lesz. Hacsak nem kerülsz extrém körülmények közé. (nyilvánvalóan 40 fokban, a tűző napon 10 órát eltöltve nem lesz elég a 2 liter) Aztán ahogy előttem is írták, ha a 2 litert sikerül rendszeresen elfogyasztanod, akkor emelheted tovább, de ne egyik napról a másikra akarj hármat inni.
2020. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Legkevesebb ami mindenképpen kell, az a másfél liter, a 2 liter már szinte tökéletes!!! 3 liter a 30 fokon felüli hőmérséklet esetén jó ha elfogy, persze ez attól is függ, napközben mennyit mozogsz, milyen környezetben vagy, milyen munkát végzel???

Nem hiszem, hogy aki pl. hűtőházban dolgozik, feltétlenül szükséges a 3 liter, de aki a forró öntödékben, stb. annak még az 5 liter is símán lecsúszik.

Ezért kell, hogy legyen meg naponta a 1,5-2,0 liter, azon felül: figyeld a tested!!!

2020. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egész nap gépezek, mit figyeljek a testemen? Egy zsírdisznó vagyok :D :D
2020. júl. 8. 15:00
 7/12 Metionin ***** válasza:

A 3-4 liter az ilyen ajánlásoknál átlagosnak vett, azaz 170 cm magas és 70 kilós felnőttre vonatkoznak. Ha én a 45 kilómmal innék meg ennyit, kihánynám a francba (próbáltam). Valójában súlyfüggő, kilónként kell x mennyiségű vizet inni. Itt egy kalkulátor, nekem pl. 1,58 litert hozott ki ami szinte teljesen megfelel a valóságnak (ha nem sportolok aznap, akkor ekörül iszom, sportolós napokon persze többet.

[link]

2020. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

4.55 liter :D


Végem, soha nem tudnék annyit inni. :D

2020. júl. 8. 22:33
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként.
2020. júl. 8. 22:33
 10/12 Metionin ***** válasza:
De benne van a leves is meg az ilyenek :D az összes folyadék amit beviszel egy nap.
2020. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!