Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan Bp-i bolt, ahol ma...

Van olyan Bp-i bolt, ahol ma szombaton is 3 rétegű szájmaszkot lehet venni? (Nem a sima 1 rétegű vászon)

Figyelt kérdés

Egyrétegű sima textilmaszkokat sok helyen látok, de a WHO ajánlása szerinti 3 rétegűt - közepén nemszőtt kelmével - még csak webshopokban eddig, gondoltam esetleg valamelyikőtök találkozott már vele valahol boltban is.

Egy családtagnak szeretném vinni még ma, hogy egy kicsit nagyobb védelmet kapjon a sima egyrétegű vászonnál.

Az eldobható ffp2, ffp3 maszkok itt most nem opciók sajna, kizárólag újrahasználható kellene, úgyhogy kerülném is ezeket a javaslatokat a fentiek miatt, köszi előre is.

Légyszi csak az írjon, aki a kérdésre tud választ adni, a maszkgyűlölők vírusméretével kapcsolatos érveléseik nélkül, akik mellesleg nem tudják, mi az a cseppfertőzés.

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valakinek van ötlete boltokkal kapcsolatban! :)



2020. júl. 11. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Te ezt még elhiszed?
2020. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Te még mindig nem? Szerény javaslatom: lassan elkezdhetnéd.

Nem vitát akarok szítani, de szerinted kinek hisznek az értelmes emberek inkább: a WHO-nak, vagy neked, az önző, struccpolitikát folytató helyijaninak?

Nagyon-nagyon remélem, hogy egyre kevesebb lesz az efféle hozzáállásból.

Direkt kértem, hogy aki nem ért hozzá, az inkább tartsa meg a kis magánvéleményét, pont amiatt, mert ebből úgy lehet óriási értelmetlen vitákat szítani, hogy a hanyag maszkutálók nem értik a cseppfertőzés lényegét: kérlek szépen, keress rá erre a kifejezésre és olvass kicsit utána. Nem, nincs itt semmiféle összeesküvés-elmélet, nem hepciából javasolják az orvosi tanulmányok, tök egyszerű biológiai alapjai vannak az egésznek, ami logikus még az olyan átlagembereknek is, mint te vagy én.

Maradjunk a kérdésnél, KÉRLEK.

2020. júl. 11. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
nem vagyok maszkgyűlölő , csupán a vírusban nem hisze.
2020. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na, ahhoz meg külön gratulálok.

Jól "megrendezték" régen a pestist, spanyolnáthát stb. is a történelem során, igen...vagy nyilván átírták a történelem ezen részeit is, valamilyen szaftos összeesküvés-elmélet okából, nyilván...

Kívánom, hogy neked egy hozzátartozód se kerüljön lélegeztetőgépre, vagy ne haljon meg légúti betegségben, mint az én ismeretségi körömben.

Mindenesetre a járvány előtt talán naponta 1x, max. 2x hallottam itt mentőautó szirénát, most pedig kb. 15 percenként...de persze, nyilván mindenkinek épp most szakad ki a bele vagy szenved mondjuk közúti balesetet, gondolom szerinted nem a több súlyosan légúti fertőzött végett, akik nem kapnak levegőt. Lehet, hogy a mentőautókat is csak "álcázzák" és nem is valós okból szirénáznak (ezt iróniának szántam).

Na szia.

2020. júl. 11. 11:52
 5/12 A kérdező kommentje:
És basszus, még egy mentőautó már megint...
2020. júl. 11. 11:54
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

de nem emiatt. itthon pangás van elvileg nem?

amúgy miért nem rendelsz?

2020. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A kérdésemben ott a válasz. Ma estére kellene mindenképp, a webshopokból pedig csak hétköznap szállítanak, az sajnos túl késő lenne.

Szerintem érdemes elolvasni az általános tájékoztatókat, külföldön már szinte mindenhol épp indul be az újabb hullám valószínűleg a túl korai feloldások végett, és két hét körülbelül a vírus lappangási ideje - nem vennék mérget rá, hogy a jelenlegi helyzettel meg fog később is maradni az a pangás nálunk.

Ja és inkább megbízható forrásból, nem fb-ról jobb szerintem tájékozódni.

2020. júl. 11. 12:09
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon sajnállak kérdező, szar lehet paranoiásnak lenni. Inkább próbáld meg kikapcsolni a TV-t, internetet, és élni egy kicsit.
2020. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Jaj szívem, inkább téged kellene sajnálni az ostobaságod miatt. :(

Engem te ne sajnálj, mégis mit képzelsz magadról?

Örülj inkább magadban, hogy ezek szerint neked még egy ismerősöd sem halt meg Covid-19 miatt, csak addig luxus a tudatlanság, te kis szerencsétlen szemtelen paraszt.

Milyen "élni egy kicsit"? Fel kellene csak tenni egy nyamvadt maszkot a hülye pofádra, nem bezárásról meg karanténról esett szó, édes istenem, mekkora gyökerek vannak...

Gondolkozz már egy kicsit, mielőtt ideböfögsz valamit, te ostoba tapló!

2020. júl. 11. 17:03
 10/12 A kérdező kommentje:

És legfőképp ilyen ostoba gyökerek miatt nem fog soha elmúlni ez a sz..r, mert gondolom nem látszana a kis pofikájuk a maszk alatt, azzal együtt nem tudnak "élni", csak anélkül :D :D Előző válaszadó: miért sejtem, hogy valami kis tizen-huszonéves hülyegyerek/hülyelány lehetsz? Élj akkor már még teljesebben, vedd le a cipődet és ruhádat is a buszon, akkor már ne végezz félmunkát. :)

Komolyra fordítva a szót, igenis lehet egyensúlyozni paranoia(?) és hanyagság között is, anélkül hogy valaki rémhírekkel bombázná magát a tv-ben (hozzáteszem, nekem nincs tv-m). Ez viszont egy kis intelligenciát és pici nyúlfarknyi műveltséget is igényelne. Előző válaszadó: sok sikert hozzá, szerintem idővel te is belejössz. :)

Egyáltalán miért kezdtem bele ma ebbe a kérdésbe? Sejthettem volna, hogy itt a gyakorin ebből ez lesz, és a kérésem elenére megszólalnak azok is, akik valami kényelmes "buborékban" élnek :) Szerintem erre mondják, hogy boldogok a lelki szegények...

Amúgy tök jól élek, maszkkal és kézmosással együtt is - nem zavar semmiben, nekem elhiheted. ;)

2020. júl. 11. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!