Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sportolás angina peroctisszal?

Sportolás angina peroctisszal?

Figyelt kérdés

Sajnos évekig elhanyagoltam magam, nem figyeltem az étkezésemre, nem mozogtam, és hát meglett az eredménye. Pár hete határoztam el magam hogy elég volt, és változtatni kell, és azt vettem észre hogy pár perc tesmozgás után is kivert a víz és fájni kezdett a mellkasom és légszomjam volt. Először azt hittem biztos csak ennyire eltunyultam, és csak gyoran kifulladok, de a szívkörnyéki fájdalom aggasztott, így végül dokihoz fordultam.

Lényeg a lényeg, kiderült hogy angina, kaptam egy listát a sürgős étrendváltoztatáshoz, de a testmozgás bár ajánlva lett, nem lett részletezve hogy miként is.

Pl ha felülök a szobabiciklire, és pár perc múlva érzem hogy jön a fájdalom, akkor álljak le és később üljek fel megint pár percre, és így tovább? Vagy pont azzal szokik hozzá a szívem a terheléshez, ha olyankor tovább tekerek? Egyáltalán mennyi és milyen típusú a leghasznosabb testmozgás ilyenkor?

Bocsi ha hülye kérdések, de aggódom. És légyszi, nem kioktatást kérek, én is tudom hogy ezt elszúrtam, csak azt remélem hogy még nem túl késő.


2020. júl. 12. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezd csak napi tíz perccel, egészen lassú tempóban. Ha panaszt okoz akkor túl gyors a tempó, lassabban tekerj. Bicikli és séta eleg kezdetnek. Nehéz lesz az elején de szép fokozatosan hozza tudsz szokni
2020. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem futás közben volt, habár nem olyan súlyos, mert csak kicsit fájt, légszomjam az nem volt. Én nem álltam meg, futottam tovább aztán egyszer csak elmúlt. Azért csak óvatos, a te tested neked kell érezni, hogy mennyit bírsz.
2020. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tünetek jelentkezésekor (pl mellkasi szorítás)azonnal abba kell hagyni a tevékenységet. Ha pár perc pihenés után elmúlik, akkor lehet folytatni, de csak óvatosan. Meg lehet edzeni a szívet, de csak fokozatosan. Legjobb a séta, bicaj, úszás. Évek alatt gyengült el a szíved, nem 2 nap alatt fog megerősödni, hanem hónapok alatt. Ha van túlsúly is, azt is le kell adni.
2020. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. júl. 12. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!