Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem múlik el a kullancscsípés...

Nem múlik el a kullancscsípés helye mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nyár elején Júniusban Júliusban nagyon sokat kirándultunk szinte minden hétvégén ezalatt 3 kullancs ment belém. nagyon picik nemrég kelhettek ki. egyik a fülem mögé másik az oldalamba harmadik pedig a combhajlatomba. azóta viszketnek így néha néha gondolom súrlódik a ruha vagy valami. nem nincs piros kör körülötte tehán nem lyme kór viszont amikor viszket akkor bedagad (nem nagyon) és piroskás színű olyasmi mint egy szúnyogcsípés de ilyenkor nem annyira szoktam vakarni nehogy valami elfertőződjon vagy valami. ezzel el kell menni bőrgyógyászhoz vagy csak szimplán allergiás vagyok valami kullancs izére? válaszokat előre is köszönöm🙂

2020. júl. 27. 19:28
 1/8 Lena7 ***** válasza:
Menj el orvoshoz minél elöbb!
2020. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én Lyme-kóros voltam, de nekem is utána évekig megmaradt egy kisebb heg. Elmentem párszor szoláriumba és eltűntek, kérdezd meg esetleg az orvosodat, hogy jó ötletnek tartja-e.
2020. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Nincs piros kör körülötte, tehát nem Lyme kór" ez így konkrétan nem igaz. Bőrgyógyásznak kell látnia.
2020. júl. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem is azonnal doki majd ő teszteken keresztül eldönti ,hogy mi van.

Ne halogass ne találj kifogásokat.

2020. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz! Lyme kór ettől függetlenül lehet.
2020. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz vagy kullancsambulanciára mihamarabb. Nem szükségszerűen van vörös kör a Lyme kórnál.
2020. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van. Bedagadt 2 hete, a kullancs maga 4 hete lett kiszedve. Lyme negatív. Nagy vörös foltom van és be van gyulladva. Csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlen Lyme, de érdemes vérvizsgálatot csinálni.
2020. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Lyme negatív se biztos, kétféle teszt van, és nem ugyanazt az eredményt hozzák ki.
2020. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!