Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel. Lehet tőle hosszú...

Vérvétel. Lehet tőle hosszú távon valami bajom?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltem a háziorvosommal, és szóba került a vérvétel. Én gyakran járok (/jártam a vírus para előtt) vért adni, és ő annyit mondott, hogy ő hosszú távon biztos nem csinálná ezt. Aztán elkanyarodott más irányba a beszélgetés, és el is felejtettem megkérdezni, hogy mire gondolt itt. Hosszú távon lehet valami baja tőle az embertől? Talán annyira megviseli a szervezetet hogy problémát fog okozni a vér "gyártása"?

2020. júl. 28. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Még egy rutin vérvételben is bent a kockázat.
2020. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy valamiféle fertőzésre gondolt?

Teljesen laikusként én abban a hitben éltem, hogy még egészséges is, mert új vért állít elő a szervezet.

2020. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vérvételt elég nehéz annyira túltolni, hogy baj legyen belőle. Átlag embernek biztos nem lesz. Persze ha évekig naponta jársz vérvételre, abból lehet baj.
2020. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Eleve csak egészséges ember adhat vért. És akkor sem engedik az embert a szükségesnél többször vért adni, csak annyiszor ahányszor azt a szervezet megengedi. Ezért is nézik meg rögtön a véradás előtt az alapvető vérkép értékeket és az általános állapotot. Általánosságban pedig szabály az évi 4,illetve 5 alkalom. Ettől nem lesz baja egy egészséges embernek.
2020. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
A haziorvosod hülye te meg hipochonder
2020. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!