Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véletlenül benzin került a...

Véletlenül benzin került a számba. Milyen bajom lehet? Mit tegyek, hogy gyorsan közömbösítsem?

Figyelt kérdés
Benzines fűnyírót tartottam karban, emiatt először leszívtam egy kis gumicsővel a benne levő benzint egy benzineskannába, nem lett volna jó, ha a szellőző lyukon kifolyik, ahogy megemelem-megdöntöm a gépet. A lényeg, hogy túl rövid volt a cső, és sikeresen benzin került a számba, mikor megszívtam a csövet, nagyon gyorsan és hamar jött belőle. A benzin leszívás végül sikeres lett, csak ahogy elkezdett folyni, kellett tartanom a csövet amíg kifolyt, utána tudtam csak sima vízzel kiöblögetni a számat, addig csak köptem párat... Előfordul, hogy a fűnyírózás miatt kell még benzin t leszívnom (volt hogy már szívtam, csak akkor hosszabb cső volt kéznél, nem is lett baj). Mi bajom lehet a benzintől? Tegnap volt az eset, utána ahogy tudtam fogat is mostam, szájöblögetőztem, meg fél liter jégkrém elvette a rossz ízt... Talán már nem lesz bajom, de ha máskor is igy járok, mi bajom lehet?

2020. aug. 1. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
valószínű semmi, főleg ha a szádig jut csak, a kellemegtlen íze persze ott marad a szádban de a fűnyíróba amúgy is jó minőségű benzint szokás venni nem valószínű az ólmozás, mellesleg ekkora mennyiség nem mennyiség.
2020. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
SEmmi,egy darabig benzines száj ized lesz.
2020. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igyál tejet
2020. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk rendesen szárít a benzin, ezt a bőrömön / nyálkahártyámon éreztem, de szerencsére a jégkrém után az a rossz íz is elmúlott. A tej jó ötlet, tudom minden mérgezésre stb-re jól közömbösít sok dolgot, a jégkrém tejes jégkrém volt, állagra jobban használt, mintha vizes alapú jégkrém lett volna. Meg irtó meleg volt, dőlt rólam a víz, különben én is a tejhez nyúltam volna de jégkrémre mégse... Na, megnyugodtam, ennyitől nem leszek függő meg szipuzós vagy 'kék-láng'-os denszesz megszállott :)
2020. aug. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!