Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sarok bőrén keletkezett mély...

Sarok bőrén keletkezett mély repedések eltüntethetők teljesen?

Figyelt kérdés

Már 3-4 éve történt, amikor nyáron nagyon sokat voltam mezítláb és ekkor még nem tudtam, hogy kiszárad a bőr és berepedezik, ha nincs kenve. Csak akkor vettem észre amikor már nagyon mély repedések voltak a sarok bőrén. Ezek begyógyultak aztán, de a repedések helye kicsit ott van. Néha rosszabb is lesz.


Lehetséges ezeket teljesen eltüntetni vagy annyira mélyen van a sérülés a bőrben, hogy már így keletkezik ott a bőr?



2020. aug. 6. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire elhanyagolod magad az miért jó számodra?
2020. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedikűrös, és vannak erős sarokápló szerek, illetve olyan zoknik, vagy sarokvédők, amiket direkt az után kell felhúzni, hogy bekented, hogy jobban beszívódjon.
2020. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

1-es ha beszólsz és nem segítesz neki, az miért jó neked, és mivel lesz jobb a kérdezőnek? Segítséget kért, nem oltogatást.

2-es voltam

2020. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
3-as ez nem beszólógatás, hanem megjegyzés, mert ha több helyen ennyire be volt repedezve a sarka az komoly probléma.
2020. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oliva olajjal kendbe naponta, majd húzz rá zoknit, előtte áztasd ki a lábad, kend be citrommal, majd jöhet az olaj.
2020. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Tavasszal kétszer használtam hámlasztó zoknit, közötte három hónap szünettel. Hámlasztó zokni után minden nap fürdés után pengével leszedtem a bőrt, majd amikor az apraja is lehámlott, Gehwol lábpuhító krémmel kenegettem kúraszerűen egy hónapig. Szóval kb. egy négy-öthónapos folyamat volt. Azóta nem repedt, de kezd megint kiszáradni, úgyhogy folyamatosan kenni kell, legalább hetente kétszer.
2020. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! Azért ez ad reményt! Utána nézek ezeknek.
2020. aug. 8. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!