Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komolyan csak a heroin az...

Komolyan csak a heroin az illegális op még Magyarországon is?

Figyelt kérdés
Tehát a Tilidin Al, Oxicodon, Morfin, Opium is legálisak komolyan. Amikor ezek is kb ugyanolyan erős függőséget tudnak okozni. Vagy csak azoknak a betegeknek adnak ilyeneket akik már biztosan meg halnak más pl betegségben. Csak legalább akkor ne szenvedjenek! Mert szerintem egy szimpla pl olyan dologra amit túl élhet az illető elég tramadol, contramal, fentanyl, metadon vagy valami "gyengébb" fájdalom csillapító is, hogy utána ne mehessen röktön rehabra!

2020. aug. 10. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Minden kábítószer illegális és büntetendő.
2020. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a heroint minősítik leginkább drognak. A többi általam felsorolt szert orvoslásban is használják. Legalábbis a legtöbbjüket. Pl codeint ki is felejtettem. Bár az még annyira nem kemény! Oké talán 1-2 használatnál nem okoz függőséget a herka sem. De gondolom általában nem elég 1-2 alkalommal használni őket ilyen esetben. Mondjuk én is kíváncsi lennék a hatásukra! Azt tudom, hogy pl még az U-48880, Krokodil na meg az utcai fentanyl ami keményebb elvileg mint a herka! Pl azt is ütik ezzel is!
2020. aug. 10. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont kerdezni is akartam, hogy szerinted miota gyengebb a fentanil tobbinel,de latom a valaszok kozt megvalaszoltad ezt.


A heroinnak nem csak fajdalomcsillapito hatása van, hanem eros euforizalo is, ezert nem adhato gyogyszeres terapia reszekent. Nehezen szabalyozhato a dozisa, ezert kozel kiszamithatatlan a terapias tartomanya. Arrol nem is beszelve, hogyha egyszer kapsz heroint, akkor eleted vegeig azt az erzest fogod keresni, szoval egy hasznalat utan is rendkivul addiktiv szer.


A kodeinnek még csak a fajdalomcsillapito hatasa is elenyeszo, kizarolag kohogescsillapitasra hasznalhato terapiasan.


Opioid agonistakat kizarolag terminalis fajdalomban szenvedo betegek kaphatnak szigoru rendorsegi ellenorzessel. Elviselhetetlen fajdalommal jaro daganat eseten, sok esetben a halalba segitesre hasznaljak, ahogy a kerdesben is irtad. Az elviselheto fajdalmakra pedig igen, tramadolt kapnak a legtobben, vagy valami nem-szteroid gyulladascsokkentot.


Az opioidokat nem erdemes kiprobalni sem, mert addiktiv szerek, aztan hamar azon kapod magad, hogy metadon vagy LAAM terapiaban reszesulsz, hogy hosszu evek alatt kepeske legyenek leszoktatni az opioid okozta sovargasra.


Ne drogozz, mert tonkretesz.


Minden jot,

egy gyogyszeresz

2020. aug. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CaptainOfDeath válasza:
Az összes ópiát illegális magyarországon. Persze ellenőrzött körülmények között orvosi ellátásra használhatóak. Heroint nem használnak az orvoslásban (ma már) mert az előállítása relatíve drága pl fentanylhoz képest.
2020. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A fentanil erosebb a barnánál a metadont meg heroin elvonon hasznaljak. A tramadol meg (szerintem) egy szar. Nekem nem segitett semmit
2022. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!