Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy adjam oda a hálapénzt az...

Hogy adjam oda a hálapénzt az orvosnak a kórházban ha rokonom nem tudja behozni mert látogatási tilalom van?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 01:23
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Biztos hogy szuksege van az orvosnak halapenzre?

Csak azért mondom mert ez a hivatása meg vannak fizetve amúgy

Én soha nem értettem a hálapénzesdit mert ahogy másnak sem adunk plusz juttatást

Kifizetjük a vizsgálati díjat de én plusz pénzt már nem szándékozok adni senkinek

És mondhatjuk hogy megmenti az életet de ő döntött így hogy erre adja a fejet

már így is jól vannak fizetve az átlagemberhez képest az a néhány ezer forint neki nem számít de egy átlag családnak azért fontos tud lenni

( a borravaló nem ugyan az mivel ott néhány 100 Ft rol van szo nem több ezerrrol )

Szerintem nem szorul ra de ahogy jónak látod nem akarok semmit senkiről lebeszélni Nem akarom hogy félreértsuk egymást és ha tényleg úgy gondolod szép gesztus

Csak szerintem felesleges és drága

2020. aug. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De gondolom ha szeretnéd meg lehet oldani felhívhatod az orvost és lerendezheted vele az anyagiakat...

Vagy bemész a kórházba és megkeresed a doktort a rokonokhoz nem mehetsz be nem ? ! De nem a kórházba

2020. aug. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%
Egyszerű : nem adsz neki!!
2020. aug. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom kell majd menned kontrollra, akkor is odaadhatod.
2020. aug. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Miért görcsölsz ennyire ezen? Ha nem adsz, akkor sincs semmi gond.

Boltban sem adsz pluszban a pénztárosnak csak mert kiszolgált.

2020. aug. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Azért az orvosok nincsenek rendesen megfizetve.
2020. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
76%
Ez igaz, de ugyanúgy a szakdolgozók sem.
2020. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Akkor haladjunk sorban, egy kórházi orvos elég sz.rul keres. Egy rezidens konkrétan 190 nettót. Viszont nem kell hálapénzt adni, egy-két péniszfejtől eltekintve senku nem várja el.

Amit viszont elvárunk, az az erkölcsi megbecsülés és az, hogy az emberek kiálljanak mellettünk, amikor a jobb, hálapénzmentes, normális megélhetést biztosító EÜ-ért küzdünk. Sajnos utóbbi nagyon nincs meg, a magyar beteg, a zsebedbe tuszkolja a hálapénzt aztán szid a hátad mögött.

2020. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Majd átutalod...
2020. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!