Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon többen hordanák szabályo...

Vajon többen hordanák szabályosan a maszkot, ha csak a szabályos maszkviselők utazhatnának ülve tömegközlekedésen, és ezt be is tartatnák?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen elméleti, hiszen a jelenlegi szabályokat sem tartatják be.
2020. aug. 13. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem akkor hordaná mindenki és szabályosan, ha nem parasztvakítás szaga lenne ennek az egésznek. A fővezéren sem volt egyszer sem maszk semmilyen találkozón, közleménykor. Nem hordja senki, mégse “robbant be” semmi. Ha valódi lenne ez az egész, akkor mindenki máshogy állna hozzá hidd el. Így meg csak fölösleges bohóckodás.
2020. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

1. Te a fővezérrel foglalkozol? Nagyon ráérsz.

Bár kizárt, hogy emiatt lenne "valódi" az egész. Furamód az egész világon jelen van a vírus. Ennyit a felesleges bohóckodásról.

2020. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Jelenleg nagyjából 80% hord maszkot (Bp.) szabályosan vagy félig szabályosan (száj eltakarva, orr nem). Ennek váleményem szerint az az oka, hogy amikor dönteni kell a maszk viseléséről, akkor kiderül, hogy a koronavírusba vetett hitük (és a kommunikát adatok hitelességébe vetett hitük) gyengébb, mint a körülmények dezertálásra sugalló hatása. Egyszerűen úgy vélik, hogy túl meleg van, nincsenek meggyőződve a maszk hatékonyságáról, vagy épp a koronavírus valódi veszélyeiről.


Ha a kérdésben szereplő állapot megvalósulna, akkor annak többirányú következménye is lenne:

1. Valóban többen fogják hordani a maszkot, de az is biztos, hogy lesznek olyanok, akik nem hordják, amikor nem monitorozzák őket.

2. Eme presszió miatt a tömegközlekedésről többen váltanak autóra és ez azt jelenti, hogy több lesz a dugó és nagyon a szmog.

3. Az emberek állapotának ez olaj a tűzre. Egyre többen vannak a szkeptikusok és egy ilyen intézkedés valószínű minimum morgolódásokat eredményezne.

4. Gazdaságilag ez nagy veszteség, hiszen azokat, akik a maszkviselést rendszeresen ellenőrzik, meg kell fizetni és az bizony nem 2Ft.

2020. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
nem tudom. fogorvosok is megnyitottak már május közepén, mégse lett júniusban megugrott betegszám. nem vonok le semmit,nem azt mondom, hogy nem kapható el ott, csak fura
2020. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
2es a gazdasàgi és hatalmi àtrendeződésen kívül nemigen van más most az egész vilàgon, de amíg jelen van a pànikkeltés generàlta vírus, addig a propaganda is sikeres. Làsd nálad is. Javaslom olvass kicsit félelemkeltés és félelemben tartás stratégia hatásairól. Még a vírussal kapcsolatban is fogsz talàlni szakértői véleményeket ezzel kapcsolatban.
2020. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

"nincsenek meggyőződve a maszk hatékonyságáról" - Na, én ezt se értem. Az egész világon maszkot kell viselni szinte, tehát rengetegen felülbírálhatnák szakemberek. Most az egyszeri ember eldönti, ő jobban tudja, kell-e viselni vagy nem, és úgy tesz, ahoyg ő gondolja. Ha szkeptikus is, attól még nem lehetne biztos 100%-ig a saját igazában. Ennyivel ha nem értek egyet valamilyen szabállyal, nem tartom be? Azért ez nem így működik.


"azokat, akik a maszkviselést rendszeresen ellenőrzik, meg kell fizetni" Ez visszatérülne, ha büntetnék a maszkviselés mellőzését.


Megértem, ha akad 1-2 ember, akinek tényleg olyan betegsége vagy bármije van, ami miatt a maszk viselése számára gondot okoz, de nem lehet mind ilyen, aki így tesz.

2020. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
5. Mi köze ennek a félelemhez és a pánikhoz? Én nem félek. Felveszem azt a maszkot, nekem attól nem lesz rosszabb, és kész. Nem tudom, minek kell agyonbonyolítani és összeesküvés elméleteket gyártani. Neked is jobb lenne, ha összeesküvés elméletekkel foglalkozás helyett értelmes dolgokkal foglalkoznál, és élnéd ugyanúgy az életed, mint pl. egy éve, csak felteszed a maszkot. Vagy ez túl egyszerű lenne?
2020. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Ha mindenki meg lenne győződve arról hogy itt valódi veszély van, akkor mindenki hordanà. Külföldön sem kötelező ám többen voltak nyaralni a közelemben és mondtàk h nagyon kevés helyen nézték vagy kellett. Fotókat is küldtek. Persze előírás ott is van, de azért ott se mindenki tartja ám. Sokan rájöttek ám, h ez valami másról szól...
2020. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%
7es szerintem meg pont te ne oktass ki másokat hanem bégess tovább engedelmesen. Semmi összeesküvés elmélet nincs itt, de megértem, hogy nem tudod befogadni/feldolgozni az információt.
2020. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Igen egyre többen vannak a szkeptikusok nem véletlenül. Ugye azt hiszem Belgrádban volt olyan, hogy ismét korlátozásokat akartak bevezetni, de a tüntetések hatására visszavonták. Azért ez is sokat elmond. Akkor hordanák szabályosan, ha nem lenne ennyi ellentmondás minden körül. Lehet h valós a veszély, de a kommunikáció kritikán aluli.
2020. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!