Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak és kizárólag állandó...

Csak és kizárólag állandó napi edzéssel lehet visszanyerni a testalakot? 19F

Figyelt kérdés

Eleve nem voltam egy "sportember", átlag testalkatú voltam, aztán 2 év alatt felhíztam magam. Történtek dolgok, amik kiváltották ezt, de ez mellékes. Később elkezdtem fogyni, majd egy ideig a térdem miatt fekvőgipszem volt, így annyira sokat nem tudtam mozogni mint szerettem volna, aztán jött a vírus, bezárt minden kondi, minden ilyesmi hely, itthon egyedül pedig nem tudok úgy edzeni, mint mondjuk egy erre kitalált helyen (a padló sehol nem alkalmas rá, mert vagy szétizzadom a padlót és azon töröm ki a nyakam, vagy már eleve úgy kezdem hogy az első mozdulattal kicsúszik a kezem/lábam és töröm ki a nyakam), de itt legfőképp az "egyedül" szón van a hangsúly. Az önbecslés és önbizalom olyan messze állnak tőlem, mint férfi észtől a szülési fájdalmak (remélem érteni a hasonlatot). Ha edzeni mentünk, többen tettük azt, és támogattuk egymást, ami nagyon sokat változtatott a hozzáállásomon (amin "motivációs videók" nem tudnak változtatni, így mellékesen megjegyezném).


Most, hogy ismét tudok rendesen mozogni minimális térd fájdalmakkal,szeretném rendbehozni a testem, mert amíg ez az időszak volt, valami csodálatos módon nem híztam, hanem leginkább fogytam, a bőröm viszont megnyúlt és elég rosszul néz ki főleg a hasamon és a combomon. Sok csík van rajtanéhol kisebbek néhol nagyobbak, de rengeteg. Ezzel szeretnék kezdeni valamit amilyen hamar, gyorsan csak lehet.

Már az agyamra megy az állandó itthon ülés...



2020. aug. 19. 07:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, hogy a hízás előtti évben hirtelen nőttem, ráadásul elég sokat, 190 centi lett a vége.
2020. aug. 19. 07:29
 2/3 anonim válasza:

Ha formásodni akarsz, akkor igen, azt az edzéssel tudod elérni, fogyással csak vizet és zsírt vesztesz, említettekkel pedig izmokat is építeni.

Esetleg nincs valami matracod, vagy paplan amit letudsz teríteni?

Vagy szőnyeged?

Az egyedülléttel kapcsolatban, ez az ididőszak megfelelő egy kis magadbatekintéshez.

Próbálj sajátmagadban motivációt találni.

Ez most nagyon blődnek hangzik, de néha ez tudja adni a legnagyobb löketet.

Vagy ha még nincs, találj valami olyan elfoglaltságot amivel mélyen azonosulni tudsz, vagy már annyi is elég ha keresel.

Ez is inspiráló lehet.


Remélem tudtam legalább egy légyfingnyit segíteni. :)

2020. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Esetleg nincs valami matracod, vagy paplan amit letudsz teríteni?

Vagy szőnyeged? - Van, egy kis szőnyeg, de azzal lehetetlen, még ha egy fotel lába alá is tenném mondjuk két sarkát, elcsúszik, elég durván. Volt, mikor kipróbáltam, ment is kb 10 percig és hirtelen kimozdult valamerre és akkorát taknyoltam hogy azt leírni nem lehet :D


Az egyedülléttel kapcsolatban, ez az ididőszak megfelelő egy kis magadbatekintéshez.

- Egész életemben mondhatni egyedül voltam, iskolától függően 1-2 baráttal és ennyi, így ez a magambatekintés inkább magambafordulássá alakult :D A hátterem miatt pszichológushoz is járok már több, mint 8 éve.


Próbálj sajátmagadban motivációt találni.

Ez most nagyon blődnek hangzik, de néha ez tudja adni a legnagyobb löketet.

- Magamban mindent találok szinte, csak azt nem :D


Vagy ha még nincs, találj valami olyan elfoglaltságot amivel mélyen azonosulni tudsz, vagy már annyi is elég ha keresel.

- Kerestem, legalábbis próbáltam, mert el akartam kezdeni gitározni, legalábbis megtanulni, ahhoz sok türelem és jó hozzáállás szükséges, de a szülők szavaival élve " Minek? Tök felesleges."

Ugyan így voltam a rajzolással, ki akartam próbálni a digitális rajzolást, hogy mégis milyen lehet, hogy ott megváltoztathatod a rajzod ha valami nem úgy sikerül (pl megformázni, vagy ha egy szín mégsem tetszik, akkor azt megváltoztatni stb, amit papíron nem nagyon tudsz megtenni), de ismét az ő szavukkal élve " Minek? Felesleges." ... Sorolhatnék még pár dolgot, mert tényleg sok midnen érdekel(t), de mindenre az lett mondva, hogy totál felesleges. Mármint anyám mondta ezt (bár hozzátenném így zárójelbe, hogy festegeti a kis körmöcskéjét mert az persze nem felesleges:) ). Apámat semmi se érdekelte soha, ő dolgozik, iszik, alszik, repeat.


Ez is inspiráló lehet.

- Az egyetlen inspiráló dolog az életemben az, hogy reménykedem, hátha el tudok érni valaha valami változást, hogy jobban érezzem magam akár a környezetemben, akár a testemben, és már ez is inkább alábbhagy...


Köszi a válaszod.

2020. aug. 20. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!