Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Építőiparban dolgozom és...

Építőiparban dolgozom és porral járó munkánál, általában mikor falat vágunk,réselünk, nagyon könnyen megtapad a tüdőmben a por és nehezebben veszem a levegőt 1-2 vagy több napig. Van valami módszer, hogy hamarabb elmúljon a fulladásom?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 21:42
 1/3 Hellmano ***** válasza:
100%
Nem használtok porvédő maszkot? Akkor kérj a munkáltatótól. (tanulóként mennyit véstünk annó építkezéseken :D akkor jöttek be az Ytong téglák azt meg vésni...volt olyan osztálytársam, hogy véste az Ytong-ot azt kidőlt az egész fal :D, de mi már , akkor kaptunk maszkot, pedig az még az olschool időkben volt a 90-es évek közepén, akkor meg nem nagy divat volt még a munkavédelem...)
2020. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kaptok porvédő maszkot? Tudom vannak spórolós vállalkozók, de mivel az egészséged romlik emiatt ezért egyrészt perelhetnéd őket, másrészt ha kaptok egy ellenőrzést akkor nem csak a céget hanem téged is megbüntetnek hogy így védőfelszerelés nélkül miért nem tagadtad meg a munkát. Persze tudjuk hogy annak következményei vannak, kirúgás vagy szét szívatnak annyira hogy leszámolj, tudom jól. Csak ugye ez nem játék és ha később emiatt megy tönkre a tüdőd és munkaképtelen leszel akkor mit fogsz csinálni?
2020. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindig hasznalok pormaszkot ilyen helyzetben es igy all fenn ez a problema xd. De például tegnap nem en romboltam es masik helysegben voltam, keves por jott at es igy is megviselte a tudomet. De hala istennek tegnap estere mar elmult. Megprobalok minel jobban vedekezni ellene kovetkezo alkalomtol aztan meglatom.
2020. aug. 20. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!