Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Demens lehet 50 évesen az Apukám?

Demens lehet 50 évesen az Apukám?

Figyelt kérdés

Nagyon megváltozott, fél , ha boltba vagyunk hangoskodik mint egy proli, mindent drágának talál, és az eladóktól kéri számon meg ilyeneket mond, hogy ha mondják a fizetendő összeget " kereseti igazolást nem hoztam " , botrányosan zavar már nem megyek vele sehova, és ezt támadásnak veszi, azt gondolja, hogy a vagyonára hajtok, hogy örökölni akarok. Félrenyelt, köhögött én szaladtam hozzá, kiköpte a kaját és mondta " haha nem jött össze az örökség " vagy, ha munkába megy rendszeresen fullad már kb. 4 éve a munkahelyén nem ismerik el, váltani nem tud mert fele annyit kapna, aztán amikor fullad adok neki vizet, és akkor is mondja, hogy csak azért vagyok ott mert örökölni akarok.


Ez nekem rohadt sértő mert pl. azért nincs nőm, hogy vigyázzak Apámra, korábban meg azért nem volt mert nagyon remek beszélgetéseket folytattam vele, minden trécselés értékes volt én meg nem akartam csajozással ezeket háttérbe szorítani. Most meg már mindegy nekem mert szorongok.


Én viszem munkába és megyek is érte mert nem meri a parkolóba hagyni a kocsiját mert megszólják a kollégái , hogy milyen sz#r, ilyen alaptalan képzelgései vannak.


Volt nekem egy nagy-nagy néném aki 90 évesen volt ilyen, és ő demens volt. Lehet, hogy Apának is ez a baja?



2020. aug. 22. 01:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek nagy valószínűséggel a demencia tünetei! Nagyon sajnálom, hogy ilyet kell átélned. Tudom, hogy milyen rossz - én két felmenőmnél is ezt tapasztaltam (egyik már meghalt.)


Illetékes lakóhely szerinti járási kormányhivatal tud a legtöbbet érdemi információval szolgálni - és a népjóléti iroda vezetője az önkormányzat hatáskörében.


Nyilván háziorvos és azután szakorvos (lehetőleg neurológus, célzottan a megfelelő agyi területre fókuszál.) Érdemes lenne alváslabort csináltatni, MIELŐTT EGY HALOM GYÓGYSZERT szedetnének Vele.


Ne lepődj meg azon, ha nagyon tiltakozni fog és nem lesz betegségtudata! Ilyenkor nagy az ellenállás. Iszonyú nehéz lesz, de próbáld megérteni, hogy milyen traumákon mehetett keresztül az életében, ami ilyen hatással van rá - mitől fél ennyire. Az öregedéstől?! A természetes elmúlástól?!


Talán még a családsegítő szolgálatnál is segíthetnek - de ők inkább adósságot kezelnek. (Jó, ha leellenőrzöd a tevékenységüket és csak azután örülsz.) Én óvatos vagyok velük a korábbi számtalan rossz tapasztalat miatt. NE ENGEDD, HOGY ÖNSAJNÁLATBA TASZÍTSANAK, mert akkor elveszted a konrtollt az események felett!!!


Magyar Máltai Szeretetszolgálat, Magyar Vöröskereszt, Ökumenikus Segélyszervezet. A karitász esetében inkább RENDKÍVÜLI HELYZETBEN LEHET csak sikerrel járni. (Talán ezt annak veszik a környezetedben elérhető segélyszervezetek is.)

2020. aug. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!