Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » X-láb kezelése felnőtt korban...

X-láb kezelése felnőtt korban esetleg műtéttel?

Figyelt kérdés
"Orvosilag" enyhe, szerintem meg elég durva X-lábam van. 33 éves vagyok, így tornával, ezzel-azzal nagyon nagy javulást már nem érhetek el - gyógytornász szerint se. Műtéten gondolkodom, ami komoly beavatkozás és hosszú lábadozási idő követi. Olyan ember tanácsát kérném, aki csináltatott ilyet, vagy ismer olyat, akinek X láb műtéte volt. Non-stop fáj a lábam, már mindent próbáltam. Ezen kívül egyre rosszabb a járásom, néha kicsúszik alólam a lábam - főleg a jobb. Pl ha csúszós talajon megyek, mindkét lábfejem csúszik kifelé. És ez csak súlyosbodna szerintem. Sokszor látok x lábúakat bottal járni, nem tartom kizártnak, hogy egyszer én is eljussak idáig.

2020. aug. 25. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Végül a műtét mellett döntöttél?
2021. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem. Senki sem vállalta
2021. nov. 30. 21:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez elvileg rutin műtét, mit mondtak, miért nem műtenek meg?
2021. dec. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Dehogy rutin. Nagyon is bonyolult műtét, kockázatokkal és hosszú lábadozási idővel. Ezeknek én utánajártam előre és számoltam is velük. De mindenhol azt mondták, hogy ilyen enyhe (szerintük enyhe, orvosi szemmel) x deformitást nem műtenek.
2021. dec. 1. 17:26
 5/11 A kérdező kommentje:
De még mindig kíváncsi lennék olyan ember tapasztalatára, akinek felnőtt korban volt ilyen műtéte
2021. dec. 1. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon jó, egyre jobbam félekNekem június 13ra van időpontom, nekem muszáj, mert azt mondta az orvos ilyen térdekkel 35 éves korom menni nem fogok tudni.

A balláb 25 fokos a jobb 15.

Nyar után tudok beszámolni.

Beszéltem olyannal akinek volt tengely korrekciója, ő nem bánta meg, azt mondta nem volt vészes utána a fájdalom, de ez nyilván szubjektív.

2021. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudunk privátban beszélni?
2021. dec. 2. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia június 7.en végül megcsinálták a tengelyekorrekciót
2022. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, hogy állunk X. lábúak? Volt akinek elvégezték a tengelykorrekciós műtétet? Leírná, hogy hol és hogyan sikerült?

Köszönöm.

2023. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-asnak megcsinálták. Kérdeztem tőle privátban, hogy mi történt, annyit írt, hogy később elmeséli, nem reagált. Aztán még 1x ráírtam, akkor meg azt írta, hogy nagyon elfoglalt, de majd válaszol. Nem válaszolt.


Nekem nem sikerült :(


9-es, neked is ilyen gondod van?

2023. szept. 12. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!