Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmadonorok! Mióta vagy...

Plazmadonorok! Mióta vagy plazmadonor, hányszor adtál már plazmát, vettél-e észre negatívumot az egészségi állapotodban, mióta donor vagy?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
2016 december óta vagyok plazmadonor. Nemtudom pontosan hányszor adtam már, de olyan 200 körül. Úgy különösebb romlást nem vettem észre, max annyit hogy amikor beteg voltam az tovább tartott pl egyszer kb egy hétig benne voltam ilyen hasmenéses betegségben,előtte max 1-2 napig tartott az ilyen, akkor egyszer 1 hétig fájt a torkom (míg korábban szinte sose, megfázásnál sem), szóval biztos hogy gyengíti az immunrendszert. Ja meg azóta észrevettem hogy híztam valamennyit, előtte nem voltam hízásra hajlamos akármennyit is ettem, de most az évek alatt azt láttam a mérlegen mindig feljött újabb 1-2 kg, nemtudom hogy köze van e ehhez de több plazmaadótól is hallottam már hogy híztak azóta, persze nyilván nem biztos hogy attól, ezer más oka lehet.
2020. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

4 éve adok, 120 adáson vagyok túl.

Semmilyen negatívumot nem tapasztaltam.

Tavaly volt alacsony haemoglobin szintem, 119, és ott bizony 2 hétre eltiltanak. 3 hónap kellett, hogy helyrejöjjön a szint. Már ezért megéri járni, mert ez egyébként nem derült volna ki, és ha kezeletlenül marad, vérszegénység a vége, aminek a sikeres gyógyítása legalább egy év.

2020. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor rendszeresen adtam plazmát, folyton kimerült és gyenge voltam
2021. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vajon miért pontoztak le?
2021. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem én voltam, tőlem zöldet kaptál! Örülök, ha ír valaki.
2021. febr. 8. 15:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!