Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Asztmára legjobb légtisztító?

Asztmára legjobb légtisztító?

Figyelt kérdés
Bevált vkinek vmelyik csuda levegőtisztító asztmára? Ha igen, melyik készülék?

2020. szept. 1. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Mire vagy allergiás? Vagy allergia nélkül vagy asztmás? Nem mindegy azért, mit kell kiszedni a levegőből.
2020. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Férjem allergiás a házi porra leginkább meg még vmi pollenre. Most jön a baba és úgy néz ki, náluk örökletes az asztma. A biztonság kedvéért csökkenteném a port.
2020. szept. 2. 00:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az "jó", mert én is háziporra vagy allergiás (többek között), szóval van ezirányú tapasztalatom. De nekem nem a légtisztítás (arra ott a szellőztetés, jó kereszthuzatot lehet nálunk csinálni), hanem a célzott takarítás vált be. Tüneteim inkább akkor vannak, ha valami porfészekbe belenyúlok, és ez ellen nem használ a légtisztító.


A legnagyobb lépés az volt, mikor megtudtam, hogy az ágyneműt 60 fokon kell mosni (48 fokon pusztul el a poratka, ugyan 50 fokot is tud a mosógépünk, de biztosra akartam menni).


Hepa-szűrős (vagy valami ilyesmi) porszívónk van, és igyekszem úgy kialakítani a lakást, hogy minél könnyebben takarítható legyen. Tehát ne legyen virágtartó vagy akármi fölösleges a földön, lehetőleg minden a falon legyen rögzítve, és a lehető legkevesebb dolog álljon lábakon (mert az alatt jóval macerásabb porszívózni). Minél hatékonyabb ugyanis a porszívózás, annál gyakrabban van kedvem nekiállni. Vettem többféle porszívófejet, többek között egy radiátortisztításhoz valót is. Radiátorunk nincs, de a könyvespolcokon a könyvek tetejét nagyon jól lehet vele porszívózni.


Sajnos van a lakásban pár felgyűlt lomtár, ami erősen poros, ezeket igyekszem fölszámolni, de sajnos utána két-három napig rosszabbul vagyok. Szóval azon is igyekszem, hogy ne gyűljenek föl újra ilyenek (mindketten porallergiások vagyunk). Most majd kipróbálom a takarítást sebészmaszkban, mert azt vettem észre, hogy a pollenallergia ellen használ.

2020. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!