Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ülnek fel manapság...

Miért ülnek fel manapság egyre többen az áltudományos fantasztikus csodagyógymódoknak?

Figyelt kérdés
Miért fordulnak a nyugati, tényeken alapuló orvoslás helyett a köpölyöző, lúgosító, mágneses karkötős, piócásemberes áltudományos irányba inkább sokan?

2020. szept. 4. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A piócás nem áltudomány, de már meghaladott.

Azért a neve: orvosi pióca. Magas vérnyomás, gutaütés

ellen használták.

[link]

2020. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Pl. mert bevált nekik.

Én is használok egy energiaadós módszert, első alkalommal megszünt minden testi panaszom, azóta nem jártam orvosnál. Előtte be voltam jelentkezve belgyógyászatra rengeteg panasszal, a kezelés után lemondtam az időpontot és azóta sem kellett, ennek 9 éve.

2020. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Az emberek, egy részt, tájékozatlanok.

Más részt pedig tartanak a gyógyszerbiznisz mellékhatásaitól.

Sok gyógyszer hat a betegségedre, de mellékhatásként

másik betegség lehet a következménye.


A tömegember műveletlen, ezért átverhető.

Erre apellálnak a szélhámosok is, mint a "milliárdos örökösnő", aki háziőrizetben is képes volt megvágni embereket.

2020. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
A vallás visszaszorult, de valamiben hinni kell.
2020. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ezeknek az egyik oka (főleg az 5G és a gyógyszer, oltás ellenességnek) a túlzott fejlődés és a rohanó világ. A fejlett világ alapvetően nem lenne probléma, nagyon sok pozitívuma van, de mint mindennek negatívuma is van. Az hogy nagyon sok az egészségtelen étel, az emeber túlzásba viszi az elektronikát. Semmi probléma nem lenne az 5G-vel de sajnos sokakban csak olyan részletek ragadnak meg bizonyos cikkekből hogy "a sugárzás káros" majd valahol olvassák hogy a telefonok is sugároznak. Ezt a kettőt összerakják és arra jönnek rá hogy hát akkor biztos teljes mértékben káros a telefon. És nem olvasnak utána annak hogy egyébként minden sugároz, még maga a természet is. Sok film készült az oltás gyógyszer ellenességről, amik igaz történeteken alapulnak de nem az jön át ezeknek az embereknek, hogy ez pár esetben volt igaz (egy két egyénnél nem vált be az oltás, gyógyszer) hanem azt a következtetést vonják le, hogy biztos mindenkire káros.

Jó példa erre a Sohasem ártok c. film. Magam is láttam, valóban igaz történeten alapuló, megható, szomorú film, aminek a lényege, hogy egy gyereknél nem vált be egy gyógyszer sem, és nem hogy használt, még ártott is, de egy bizonyos diéta végül bevált. Majd a film után elolvastam a kommenteket, amik nagyjából arról szóltak, hogy "minden gyógyszer méreg, ártalmas" stb... Utána olvastam, hogy valóban van e ilyen megtörtént eset, segíthet e diéta és tényleg vannak ilyenek, de ez az esetek nagyon minimális része.

2020. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

A 2. vagyok, a kulcsszavaidra is reagálni szeretnék.

#átverés

Oda nem mennek többet szerintem, ami nem vagy nem igazán használt.

Vagy fel is jelentik.


#akupunktúra #természetgyógyász

Ezt a kettőt minden esetben orvosi egyetemet végzettek szokták gyakorolni.


#áltudomány #lúgosítás

A lúgosítás az valóban hülyeség, és mivel nem használ, idővel abbahagyják az emberek.



#kinezio tape

A kineziólógiai tapasz egy nyugati orvostudomány által alkalmazott dolog és az egyetemen tanítják gyógytornászoknak.

2020. szept. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tudom, hogy mások miért csinálják. Én azért kerestem alternatív megoldásokat, mert a nyugati orvoslás nem tudott segíteni a problémámon.

Meg merném kockáztatni, hogy az emberek túlnyomó része legelőször mindig a nyugati orvosláshoz fordul. Ha ott nem kap számára kielégítő megoldást, akkor vagy beletörődik, vagy elkezd más után nézni.

Aztán ott a másik gyakori helyzet, amikor a nyugati orvoslás szépen megoldja a problémának a tüneteit, de magát az okot nem szünteti meg. Egy idő után ezt is meg lehet unni és más irányba elindulni.

Amikor valaki elindul az alternatív gyógymódok keresésében, akkor nagyon hamar egy útvesztőbe találja magát. Itt rengeteg lehet a csaló, a kuruzsló, de találkozhat olyan esetekkel is, amikor sikerült megoldani a helyzetet. Szerencsére ezek a módszerek legtöbb esetben mellékhatás nélküliek, így lehet kísérletezgetni. Nincs egy hivatalos, jól bevált, 100% hatásos módszer. Ki lehet próbálni sok mindent. Ha nem válik be, akkor lehet tovább próbálkozni.

Nem akarom bántani a nyugati orvoslást, tisztelem őket, de be kell látni, hogy nagyon problémára még nem találtak megoldást. Vagy már megtalálták, de még nem jutott el hozzánk, vagy túl drága.

Az emberek ilyenkor szoktak más megoldás után nézni. Ezeknek a legfőbb veszélye, hogy be lesznek csapva és pénzt fognak veszíteni, ha nem figyelnek oda. De megvan az esélye annak is, hogy megoldódik a problémájuk.


Ha jobban belegondolok én nem is ismerek olyan embert, aki egyből egy kuruzslóhoz fordult az orvos helyett.

Ti ismertek ilyen embert?

2020. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Mert olyan az egészségügy amilyen már nem bíznak benne sokan.ráadasul csak esetként kezelnek nem emberként. Valahol a kettő ötvözete lenne igazam hatásos csak ettől messze vagyunk.
2020. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amíg lesznek hiszékenyek, addig lesznek olyanok is, akik kihasználják a hiszékenységüket. Az emberek félnek az ismeretlentől, de a régi "gyógymódokról" már hallottak. Csak hát nincsenek tisztában azzal a ténnyel, hogy a régi gyógymódok idején a születéskor várható átlagéletkor 30 év volt, a modern orvoslás megjelenése óta pedig már több mint duplájánál tartunk, és a nőknek sem kell hat gyereket szülni, hogy abból kettő megérje a felnőttkort.
2022. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!