Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy kisebb,...

Mitől lehet az, hogy kisebb, keményebb ételmaradékok néha megakadnak a torkomon a gégémnél? Hiába nyeldesek nem mozdul, csak erős köhögéssel tudok tőle megszabadulni.

Figyelt kérdés
Nem csak beképzelem, hogy megnyomta a torkomat stb, mert köhögéskor visszarepül a számba a megakadt darab. Gyógyszert még foladékkal sem tudok bevenni, mert az is megakad. Csak nagyobb falat étellel megy. Egyébként enyhre refluxom van, nem tudom lehet-e köze hozzá. Ez már jópár éve így van, orvosnak is szóltam, de ő lerendezte azzal, hogy biztos csak torokgyulladásom van épp... persze évek óta az van.... :D

2020. szept. 6. 20:22
 1/2 Bubachangh ***** válasza:
Nem szeretnélek rossz útra téríteni, azt sem tudom mennyi idős vagy, de ha már nagykorú, akkor próbáld meg mi történik akkor ha alkoholt iszol, és utána eszel. Mert elképzelhető, hogy figyelsz a nyelésedre és akkor bizony előfordulhat, hogy megakad. Nekem is ilyen, és azt vettem észre, ha mondjuk társasággal iszogatok és nem figyelem, akkor semmi panasz. Ha viszont ráfigyelek akkor nekem is megakad.
2020. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogyan én értelmezem a kérdés „Hiába...” mondatát (önmagában azt), úgy járni én csakis a következő esetben szoktam: már azelőtt félre volt nyelve ugyanaz a falat, hogy ezt tapasztalnám, és Ekkor persze, hogy nem megy le nyeléssel, hanem inkább visszajön és aztán rendesen leküldöm
2021. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!