Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » KN95 maszkom van. A dobozára...

KN95 maszkom van. A dobozára az volt írva 95% védelmet biztosít. Ez biztos, hogy igaz? Folytatás lent. Vajon a sima zöld kórházi maszk hány százalék védelmet biztosít?

Figyelt kérdés
A kN95 maszkban érzem a szagokat pl. Cigifüst, kézfertőtlenítő. A kórháziban nem. Pedig elvileg a kN95 nagyobb védelmet ad. Legalábbis egy vérvételes nővérke aki házhoz jár ki mondta, hogy ez a legbiztonságosabb, ezért ő is ezt hordja. (Igen tudom az ffp3 a tuti de az már sérüléseket hagy az arcon, nem hétköznapi viselet) Aki hallott erről valami valós infót, vagy egészségügyben dolgozik örülnék ha megosztaná. A kötekedők válaszaira nem vagyok kíváncsi és reagálni sem vagyok hajlandó rá. :)

2020. szept. 8. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, mint az FFP1 (kórházi). Az inkább arra jó, hogy te ne fertőzz meg másokat, FFP2-től viszont inkább téged védenek.
2020. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A sima sebészi 55-60% között van. A KN 95-ről tényleg azt tartják, hogy 95% (az ffp3 meg 99%)
2020. szept. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak ha a szagok átmennek rajta a vírusok miért nem? Ezen lyukak is vannak míg a kórházin nem.
2020. szept. 9. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!