Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik az egyszerhasznála...

Mi történik az egyszerhasználatos maszkkal, ha kimossák?

Figyelt kérdés
Már több eldobható maszkot kimostam alapos előkezelés után mosógépben és sem a szimpla sebészi maszkon, sem az ffp2/kn95 maszkon nem láttam elváltozást. Történik valami mikroszkopikus szinten, ami kockázatossá teszi a viselését? Én jobban szeretem kimosva, mert elmúlik az erős szaga, inkább finom illata lesz és olcsóbb is.

2020. szept. 9. 03:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Hatástalan lesz. Mi is ilyeneket használunk, ki szoktuk tenni a napra, az UV jót tesz neki.
2020. szept. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Az átázás nem tesz jót az egyszerhasználatos maszkok szerkezetének. Vagy UV-re teszed (attól is lesz bizonyos szaga), vagy sütőben 80 fokon kisütöd. De az egyszerhasználatos maszk max. 4 órát bír, ha bolyhosodik, akkor már nem jó.
2020. szept. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
80%
Nemrég véletlenül kimostam egy ilyet, semmi baja nem lett, bár azért máskor direkt nem tenném be, mert ha szétfoszlik, akkor az összes ruhád tele lesz ficnikkel.
2020. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem, hogy történik-e valamilyen szabad szemmel nem látható szerkezeti változás az anyagában, ami megváltoztatja a tulajdonságait. A tapasztalatom eddig, hogy nem bolyhosodik, nem lazul ki a drót, eléggé erős anyagnak tűnik és mivel műanyag alapú, minimum 500 év, amire magától "lebomlik". Azt én is olvastam, hogy "hatástalan lesz", meg csak x időt "bír", de annyi mindent leírtak már és mindennek az ellenkezőjét is, hogy ez nem készpénz. Szükségem lenne az információra, hogy konkrétan MI változik meg benne. 80 fok például már el tudom képzelni, hogy deformálná a hajszálvékony műanyagszálakat. Bár ha valaki kifőzi, az még több és vannak ránézésre hasonló anyagú mosható maszkok is. Jelenleg úgy tisztítom őket, mint a textileket - szappanos átmosás, vanish-sal megöntözés, mosógép, napon szárítás.
2020. szept. 9. 11:59
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Mivel elvileg a maszk nem téged vég, hanem te védesz másokat, akkor csak felfogja a nyálcseppeid, akárhányszor is van mosva. Kézzel szoktam kimosni, vagy kilógatom a napra, nem bolyhosodik, elég masszív, kár volna egy max. fél órás használat után kidobni, csak boltba használom.
2020. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Nálam szemmel látható változás nem volt rajta, de azt nem tudom, hogy esetleg a szerkezete változott-e vagy csökkent-e a védelmi funkciója, elvileg ezt nem szabad mosni.
2020. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A használati útmutatóban benne van, hogy ha benedvesedett, el kell dobni. Gondolom, nem használ neki a mosás sem akkor.
2020. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az azt jelenti, hogy egy nedves állapotú maszk aktuálisan nem használható, de csak amíg nedves!
2020. szept. 9. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Van két link a maszkok fertőtlenítéséről:

[link]


A maszkok fertőtlenítésének legjobb módja azok megsemmisítése nélkül (fordítás és az eredeti oldal):

[link]

[link]

2020. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

„Én jobban szeretem kimosva, mert elmúlik az erős szaga, inkább finom illata lesz és olcsóbb is.”

És mégis mitől lesz finom illata? Tán csak nem a mosószertől? Szeretsz vegyszert szagolgatni? A párnahuzatnak is finom illata van mosás után, azt is marha egészséges egész éjjel szagolgatni/belélegezni. Ebbe még nem gondoltál bele?

2020. szept. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!