Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan a szájmasz...

Miért tartják sokan a szájmaszkot a szolgalelkű engedelmesség szimbólumának?

Figyelt kérdés
2020. szept. 9. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Ki tartja annak?

És kik azok a sokak?

2020. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hellmano ***** válasza:
64%
Szerintem annyira gáz, amikor bemész egy boltba meg mindenhova és az embereken rajt van...hordják persze, de annyira elkeserítő látvány és lehangoló az egész. Én kezdetektől fogva egy halálfejes kendőt hordok csak, azért se maszkot. Eleinte úgy néztek rám, mintha maga a halál lennék manapság már megse nézik :D
2020. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Először is, pár tény a maszkokról:

[link]

[link]


Ha olyan veszélyes világjárvány van, akkor a kormánynak nem kötelessége ingyen osztogatni a védőfelszerelést, ha már annyi van belőle?


Következő tény:

[link]

[link]


Kicsit hasonló a jelenlegi helyzet, mint a Szolgálólány meséje című sorozatban:

[link]

[link]


Maguk a gyártók írják rá az egyszer használatos maszkra, hogy vírusok ellen nem véd:

[link]


És a vége itt lesz:

[link]

2020. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
ui.: miért vannak vajon az arab nők tetőtől talpig bebugyolálva? Talán mert a férfiak szemében egy senkik, szolgák.
2020. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

2-es, hordhatsz bármit, akár kendőt és sálat is. A lényeg, hogy takarja a szád és az orrod. Amúgy elárulom, a távol-keleti országokban (Kína, Japán, Dél-Korea, stb.) már akkor maszkot hord valaki, ha csak köhög, vagy tüsszög. Náluk ennek hagyománya van pont azért, hogy ne fertőzzék össze egymást egy nátha esetén sem. Nálunk meg cirkuszolnak, meg hisztiznek az emberek. Egyébként sokan nagyon kreatív kis maszkokat készítenek maguknak mindenféle mintával. Nekem mondjuk egy sima, varrott, fehér színű van, de nem zavar. Jobban zavarna, ha megfertőződnék.


3-mas, nem köteles. Amúgy meg semmi ideig nem tart megvarrni egy maszkot, amit utána úgy díszítesz, ahogy akarsz.

2020. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

#3

Továbbra se téged kell, hogy megvédjen a maszk, hanem tőled kell védenie másokat.

Akárhányszor linkeled még be ezeket, akkor is.

2020. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

#6

De ha az illető vesz fel maszkot, akkor saját magát is védi, hisz elpalástolja magát. Akkor nekem minek kéne felvennem?

Aki besz..rt hordja, a többieket meg hagyják békén. De nem, jön a pénzbehajtás, ha valaki nem veszi fel. Na, ebből is üzletet csináltak. És még mindig nem veszik észre nagyon sokan, hogy mire is megy ki ez az egész.

Politika és üzlet.

2020. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

#7

Nem védőmaszk. Nem véd meg pl. engem, ha körülöttem senki máson nincs.

Ezért kell, hogy mindenki hordja, igazán nem áldozat.

2020. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

#8

Oké, akkor engem csak a másik ember maszkja véd meg? Aham, fck logic. De akkor az se védőmaszk, ha az enyém nem védőmaszk.

Tudod te értelmezni amit leírtál? Írod, hogy nem védőmaszk. Akkor meg most mi a funkciója?


Ezt írtad: "Továbbra se téged kell, hogy megvédjen a maszk, hanem tőled kell védenie másokat."


Szerintem már te magad se tudod, hogy hogyan magyarázkodj!

2020. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az a funkciója, hogy a szádból és az orrodból egy irányba kirepülő nagyobb váladékcseppeket felfogja.

2020. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!