Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire teljesíthetetlen...

Mennyire teljesíthetetlen (vagy teljesíthető) a valódi őrző-védő kiképzés (nem az engedelmességi, hanem ami a legtöbbet nyújtja) egy orosz fekete terrierrel és egy óriás schnauzerrel, amatőr (de tanulékony, elszánt, fejlődni képes) gazda esetén?

Figyelt kérdés

2020. aug. 26. 20:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Mire gondolsz "valódi" öv kiképzésen?

Jó segéddel pl , ha a kutya képességei kevesek is, egy minimum pontos IGP vizsgát össze lehet hozni.

2020. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondioring vagy IGP vagy szolgálati ágúra gondolsz?


Függ a gazda elszántságától, a kutya alkalmasságától, illetve hogy milyen jól van felépítve a kutya, ez meg függ tőled, a kiképzőtől, meg a segédtől is.

2020. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Függ tőled, a kutyától, a kiképzőtől.

A snacik elég jók szoktak lenni ebben és szerintem az OFT sem rossz.

2020. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Arra értettem, hogy a gazda (és a kutyák) sem voltak soha őrző-védő kiképzésen. Meg lehet-e velük tanítani ezt, hogy a tanultakkal képesek legyenek a védelemre, ne fussanak szerteszét egy agresszíven fellépő rabló esetén?
2020. aug. 27. 09:24
 5/15 anonim ***** válasza:

Most akkor személyvédelemre kell kutya, vagy sport?

Lehet, hogy kiváló sportkutyád van, ami ŐV-zik prímán, de ringen kívül nem várhatsz semmit tőle.A sportolás zsákmányosságra épül, az, amit te keresel, az aktív védőösztönre-mint a közrendes rendőrkutyáknál. Ez közel sem biztos, hogy megvan a saját kutyádiban.

Kivételek mindig vannak, persze, de előbb tisztázd le, mit akarsz, és nézesd meg, hogy egytalán alkalmasak-e a kutyáid a célnak

2020. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem sport! Nekem az őrző-védő magától értetődően soha nem sportot jelentett. Persze ettől még lehet valaki így tekint rá, de már a neve is ezt sugallja amire nekem szükségem van. Amiről írtál rendőrkutya kiképzés (amit én keresek) erre hol érdemes beiratkozni? Illetve mik a gazda és a kutyák beiratkozásának minimum feltételei?
2020. aug. 27. 09:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz oda beiratkozni.
2020. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor mégis mit (vagy milyen kiképző központokat) ajánlasz, amivel megtanítható a kutyáknak, hogy védjenek meg bármilyen szituációban egy esetleges agresszíven fellépő rablóval szemben? Nekem mindegy melyik szervezet oktatja ezt, de valamely tegye meg, mert nem akarom az utóbbi esetek óta soha többé félelemben leélni a kevés hátralevő éveimet!
2020. aug. 27. 12:18
 9/15 A kérdező kommentje:

Imént olvastam több honlapon, hogy testőr kutya kiképző szervezetek is léteznek hazánkban elfogadható kiképzési árakkal.


Ezek szerintetek érnek valamit véletlenszerű agresszív támadások elhárítására?


(Vagy ezek is csupán sport célra képzik ki a gazda kutyáit és a valóságban használhatatlanok?)

2020. aug. 27. 12:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább attól függ, hogy a kutyák mennyire jó ösztönkészletűek és idegrendszerűek. Munkavonalú kutyák? A felmenőkkel dolgoztak komolyan?
2020. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!