Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérképben a vas 10.7-32.2...

Vérképben a vas 10.7-32.2 között normális, nekem 4,6. Mit tegyek a vastabletta szedésén kívül, hogy normalizáljam?

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 22:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve tényleg székrekedést okoz a vastabletta? Extrém lassan működik sajnos a bélrendszerem, heti 1-2x tudok csak nagy wc-re menni, most ez rosszabbodni fog?
2020. szept. 11. 22:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne tablettát szedj. Van ilyen vas tartalmú lötyi. Nagyon drága, mád vitamin9k is vannak benne, attól nekem hasmenésem lett. Literes vsgy masfélliteres kiszerelesben van. Patikában biztos tidni fogják. Vagy vitafer liposzómás vas szirup. Ezt kifejezettrn érzékeny emésztőrendszerre találták ki. Az nem csinál se szekrekedést se hasmenést. Azt az egyet toleráltam de 1 év volt mire rendbehozott. Én már vérszegény is voltam.
2020. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen a tabik általában fognak sajnos.
2020. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Mitől van a vas-hiány? Okot is érdemes lenne keresni. Maguktól nem szoktak az emberek vas-hiányosak lenni.
2020. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

hohes c vas.. dobozos/üveges gyümölcslé.

Vasat tartalmaz még a mogyoró, a bárányhús, a máj, a kagyló, meg a juhtej, kecsketej.. aszaltszilva, mandula, őszi és kajszibarack, a vargánya, a szárazborsó, a lencse, a szárazbab, sóska, spenót.


Ja, és pl. az oxálsav gátolja a vas felszívódását, ezért ajánlott mind emellé C vitamint fogyasztani, ami segíti a felszívódást!

2020. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

4. Ha nő akkor a menstruáció a válasz. Gyakran előfordul a vashiány.

5. Ne vicceljél már. Amiket itt felsoroltál a fele nem is tartalmaz vasat vagy olyan csekély mennyiségben hogy több kilót kéne megenni a napi bevitel fedezéséhez. Tej? :D eszem megáll :D majd leírod az oxálsavas problémát ami oké de könyörgöm akkor minek ajánlgatod a sepontót? :D

Természetes úton csak bensőségek, véres hurka meg máj ami segíthet. A c vitamin valóban hasznos mellé.

2020. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
2020. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A házipatika az komoly szakirodalom :D kár hogy a kálcium és a cink gátolja a vas felszívódását így a mogyoró mit sem ér. Tejet meg tojást pedig kifejezetten tilos vassal együtt enni/inni mert nem szívódik fel. Inkabb nem is folytatom. Ennyi hülyeséget régen olvastam egyben.
2020. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!