Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen káros hatásai lehetnek...

Milyen káros hatásai lehetnek az egészségre, ha valaki 48 órából 7 órát tölt alvással, a többit pedig munkával?

Figyelt kérdés
A műszak hajnali 4.30-tól tart 22.00-ig vagy 23.00-ig. Eközben nem sok idő jut alvásra, 2 nap munka, 2 szabad. Holnap kezdek, vagyis pár óra múlva, 3.30-kor terveztem kelni, de elaludni sem tudok. Fizikailag ramaty állapotban vagyok.
2020. szept. 13. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs pihenés, regenerálódás, családi élet, művelődés, szórakozás,

akkor előbb-utóbb komoly idegrendszeri és folyományaként más egészségügyi

károsodás lesz a végeredmény. Kiégés, depresszió.

Mindenért meg kell fizetni, így az önkizsákmányolásért is.


Azért nem tudsz elaludni, vagy, ha igen, kipihenni magad.

Lassíts! A kocsid sem megy energia utántöltés nélkül. Lefullad.

Ha kizsigereled magad, akkor te sem úszod meg.

2020. szept. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
Ez egyszer-egyszer elmegy (bár azt mondják, olyan nincs, hogy "utólag bepótolom a pihenést"), de életvitelszerűen ez saját magad szisztematikus tönkretételét jelenti (hacsak nem vagy olyan szerencsés, hogy napi 3-4 óra alvás elég - de még ilyenkor is hiányzik a szabadidő).
2020. szept. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Abody ***** válasza:
Hosszú távon konkrétan életéveket veszítesz már egy sima váltott 3 műszakkal. Szív-és érrendszeri betegségek, idegrendszeri gondok, immunrendszer gyengülése, rák, minden kockázatát növeli az ilyen.
2020. szept. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt majd ilyen heti 3-4 napot kell dolgozni. Így elegendő lesz a pihenés? Most pl holnap jönni kell, aztán meg pénteken és vasárnap.
2020. szept. 14. 06:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi baj lehet? Mondjuk 39 évesen meghalsz. Egyébként meg ellentmond mind a józan észnek, mind a törvényeknek ez a munkarend, csak, hogy tudd. Utoljára a rabszolgaként alkalmazott hadifoglyoknál volt ez elfogadott az ókorban.
2020. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom. Belekényszerítettek, hogy elvállaljam.
2020. szept. 14. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nyomd fel őket.
2020. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Családtagjaim kényszerítettek rá. A munkabeosztástól eltekintve normàlis munka (lenne). Nem tervezek örökre itt maradni, egy vagy két hónapra gondoltam, mert nagyon kell a pénz.
2020. szept. 15. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!