Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek is jó dolog a...

Szerintetek is jó dolog a maszk? Örülnétek ha a járvány után is maradna?

Figyelt kérdés
Én megnondom őszintén nagyon szeretem a maszkot. Nem csak azért mert így vadidegen emberek nem köhögnek arcon, fröcsögtetik rám a nyálukat a villamoson, buszon hanem mert nem kell látnom az ápolatlan szájukat, szagolni az undorító büdös száját másoknak. Mert ugye a magyar ember és a szájhigiénia az két külön dimenzió...

2020. szept. 15. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Most sem örülök neki, mert felesleges.
2020. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Engem egyáltalán nem zavar, pedig szemüvegesként néha kényelmetlen. Főleg, ha bepárásodik tőle a szemüvegem, de ez van. Szükséges rossz, és igazából egészen hozzászoktam már, hogy a boltban, vagy a buszon automatikusan teszem fel. Szerintem nem rossz ötlet, ha később is hordjuk majd.

A legtöbb távol-keleti országban alap, hogy ha kettőt köhögsz, már teszed fel a maszkot az utcán is. Nem magad miatt, hanem hogy ne fertőzd meg a körülötted levő embereket. Bár ott azért elég más a mentalitás, mint nálunk.

2020. szept. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki magyar aki az országban él sokan csak magukra aggatták eme nagy múltú jelzőt .

Magyarország szabad ország ? Külön engedély nem kell ahoz hogy hordjad a maszkot .

2020. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Hozzászoktam, de hosszú távon nem használnám, egyrészt mert kényelmetlen másrészt mert nem jutok normálisan oxigénhez, állmosit és abban sem vagyok biztos hogy napi 8 órában ez egészséges lenne.


Ami viszont nagyon jó, és szeretném ha a virus után is maradna az a kézfertőtlenitők. Most áruházakban, kajáldákban mindenhol van, és ez tök baró.

2020. szept. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

"A legtöbb távol-keleti országban alap, hogy ha kettőt köhögsz, már teszed fel a maszkot az utcán is."


Részben egyetértek, mondhatnánk hogy ez lenne a felelős magatartás, viszont az immunrendszerünket "stresszelni" kell, ahhoz hogy rugalmasan működjön. Ha hónapokig nem szükséges magasabb fokon a limfocita termelés, egy esetleges influenza vagy calici fertőzés durva kimenetelt eredményezhet.

2020. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

6-os, fura, mert a távol-keleti országokban a maszkviselés ellenére is egészségesebbek az emberek, mint nálunk. Mondjuk, ehhez az étrend és a napi torna is hozzájárul. Ott sok munkahelyen pl. reggeli tornával kezdik a napot. Ez nem vicc!


Második voltam.

2020. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
4-es, fura, én kapok rendesen levegőt. Plusz vannak orvosok, aki napi 8-12-14 órában műtenek. És ők sem fulladnak meg. Plusz sok munkahely van, ahol napi rendszerességgel használnak maszkot. Ennyit erről.
2020. szept. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

4/7

Az a kis üveges kézfertőtlenítő gél régen is kapható volt, én már évekkel ezelőtt is magammal hordtam és pl bevásárlás után mikor kijöttem a boltból mindig használtam és most is használom.

2020. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Én nem örülnék ha a járvány vége után is megmaradna, most is zavar, és köhögök benne, de kénytelen vagyok hordani.
2020. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Én is örülnék ha ezentúl mindenki hordaná töketlenkedésesen, mert utálom szagolni más bűzét, de az a baj, hohyhogy pont azok nem hordják rendesen, akinek kéne.


Januárban az influenza szezon kellős közepén is az 1-es villamoson csak 4-5 ember hurotos köhögését kell hallgatni, szerintem alap lenne a maszk arra a fertő járatra ősztől tavaszig békeidőben is.

2020. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!