Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a koronavírus...

Szerintetek a koronavírus második hullám meddig fog tartani Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nos ugye azt tudjuk, hogy Magyarországon az első hullámnál az első beteget. Aki nem Magyar volt úgy tudom Február 20 körül regisztrálták bár lehet, hogy valamivel hamarabb vagy később.


De úgy tudom még Februárban volt az első megbetegedés. És hó vége felé volt kb 5-10 beteg ember az országban. És úgy tudom Február vége vagy Március elején regisztrálták az első Magyar állampolgárt a coviddal!?


Április 10 körül volt kb egy nap alatt 210 új beteg. Május 5 felé pedig elkezdett vissza esni úgy, hogy előtte még 60-70 körűl volt átlagban az új fertőzöttek száma! Utána pedig 30-40 ritkán max 50 lehetett a max. Junius 1 körül meg szinte teljesen eltűnt a járvány. Július közepén volt megint mikor néha 20 új fertőzött volt egy nap. De Augusztus 10 körül kezdett megint bele a növekedésbe.


Akkor most ez azt jelenti, hogy ezúttal Október elején fog elkezdeni vissza esni. És még a teljes tetőzés sem történt meg. Akár valamelyik nap az 1000-ret is elérheti az új fertőzések száma? Utána pedig Február-Márciusba jön a harmadik hullám. Május-Juniusba megint véget ér.


Én igazából attól félek, hogy harmadik hullám is lesz. Szerintem pont tavasz-nyár környékén. És jövö nyár sem lehet teljesen olyan, mint pl a tavalyi. Mert még mindig korlátozások lesznek pl rendezvényeken. Tehát remélem, hogy legkésőbb jövő nyárra mindenhova bejut ez a covid vakcina amit az Oroszok csináltak. És remélem nem derül ki, hogy nem jó ellene. És nem folytatják ezt jövőre is. Mert elegem van, hogy korlátozzák az embert.


Mégis mekkora válságot akarnak generálni. Vagy abból a 7,5 milliárd emberből mennyi halálát akarják ezzel elérni?!


A Svédek előtt meghajlok. Náluk most is és az első hullámnál is ugyanolyan maradt elvileg fullra az élet. Mint előtte, tehát nem vezettek semmilyen korlátot. És mégsem volt sosem olyan sok a fertőzött sem illetve a halott sem. Pl felsorolhatnánk rengeteg országot ahhol a korlátozással ellenbdn sokkal gázabb a helyzet. Most pl Belgiumot, Ukrajnát meg Spanyolt tudnám felsorólni. Most leginkább Belgiumot, mert az első hullámnál is elég gáz volt a helyzet. Bár nem annyira mint Anglia, Hollandia vagy Olaszország esetében. Viszont most sokkal gázabb mint bárhol máshol Európában. Mivel a halálozási ráta 1 hónapja 15 körül volt. Szerintem most is itt a legnagyobb a halálozási ráta, talán nem csak Európában.


Tehát szerintem ha Mo nem korlátozna akkor sem lenne sokkal komolyabb a helyzet. Mert itt is igaz, hogy volt 10% a halálozás ami már egyre kevesebb. De szerintem ha pl elérnénk az 50k fertözötett akkor abból nem lenne 5k halott. Meg amúgy is annyi ember alapból meghal 3 hónap alatt. Úgy őszintén szólva szerintem amúgy sem lenne gáz ha elérnénk. Mert akkor átfertöződnének nagyon sokan tünetmentesen is. És utána sokan jó immunisak lennének rá. Ebben a 9,5 millió fős országban.

Amúgy meg az influenza halálozási rátája is 1-5% közötti. Pl Viettnámban régen volt amikor a sima influenza elég sok embert megölt!



2020. aug. 31. 15:13
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, nem politizálok. :-))
2020. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy első meg második hullám hiszen a vírus végig itt volt. A szigorítások azért történtek, mert a gazdaság fenntartásához elengedhetetlen az oktatás normális megtartása és ahhoz pedig elengedhetetlen az, hogy ne növekedjen a fertőzöttek száma
2020. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!