Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ortopédia "x" láb?

Ortopédia "x" láb?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta, x lábam van, pontosabban befelé fordul az egész lábam (térdem)..

Furán futok, magamat nem láttam, kicsiként suliba sokszor csúfoltak érte. Mára nincs tesi órám így nem foglalkoztam vele különösebben, viszont eléggé zavar. Olyan kérdésem lenne, hogy ebből lehet valami komolyabb problémám?

Ortopédiára szeretnék eljutni, nemtudom ott milyen vizsgálatokra számítsak, mit tudnak velem kezdeni? 19 éves lány vagyok úgy halottam ikyen korban csak műtét a megoldás. :(



#gerincferdülés #ortopédia #lúdtalp #Mozgásbeli elváltozás #Befelé forduló láb
2020. szept. 15. 16:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy egyszer gyerekként elvittek dokihoz, ahol azt mondták kinövöm, sétáljak mezítláb sokat. Úgy gondolom ez nem így lett.
2020. szept. 15. 16:45
 2/9 A kérdező kommentje:
Hallottam * javítva bocsi
2020. szept. 15. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Inkább a rendszeres sportot próbáld ki, az olyanokat, amelyek kifejezetten a térd körüli izmokat erősítik! A biciklizés mellett jó lehet még az ugrókötelezés (bármilyen formája, sima, táncos vagy akrobatikus), görkorcsolyázás, capoeira vagy a tánc.

Nekem is X lábam volt kiskoromtól fogva, és az ortopédiát is megjártam. A mezítláb-járást nekem is mondták, annyit ért, mint halottnak a csók...

Nekem a sportolás hozta formába, kb. 1 év alatt látványos javulást értem el.

Persze, néha-néha, amikor nagyon fáradt vagyok, még csámpázok néha, de közel sem olyan látványos, mint régen, és a környezetem szerint ez mostanra már inkább szexepillé vált ;) Ha pedig magas sarkúban vagyok, egyáltalán nem is lehet észrevenni, hogy valaha befelé álltak a térdeim.

Szerintem, a műtétet felejtsd el! Ha nincsenek fájdalmaid, csak feleslegesen nyiszáltatnád össze magadat és nem is biztos, hogy 100%-ban megoldaná a problémádat.

2020. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mindkettő vagy csak az egyik lábad ilyen? szerintem a lúdtalp okozhatja, az mennyire súlyos? fájdalmad is van vagy csak a kinézet zavar?
2020. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy látom mindkettő, lúdtalpam van, régen hordtam betétet is,érdemes újra csináltatni?
2020. okt. 1. 10:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Lúdtalp betétet mindenképpen érdemes csináltatni. Az X lábat alapvetően a combcsontnak a medencecsonthoz való ízesülési szöge, helyzete adja, ettől érnek össze a térdek. Ortopédián pontos felvilágosítást tudnak adni arról, hogy mit lehet vele kezdeni. Annyi bizonyos, hogy ha a térdek összeérnek, akkor a lábszár viszont kifelé dől, a bokákat nem vagy alig lehet összezárni, ettől a lábfej kifordul és fokozott lúdtalp alakul ki, sőt esetleg dongaláb is.
2020. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na mizu azóta?
2021. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy elmész ortopédiára, bajod nem lesz, de kiderül mi miatt van és elmondják mit lehet tenni, csak kell beutaló.
2021. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem emiatt fognak műteni a nyáron. Mindenképp keress fel egy jó szakembert, nem csak esztétikailag okoz problémát
2021. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!